Kuehne + Nagel rozširuje digitálnu logistickú platformu

Spoločnosť Kuehne + Nagel uviedla v Singapure na trh digitálnu cestnú logistickú platformu eTrucknow. Program eTrucknowbridge premosťuje ponuku a dopyt v cestnej logistike prostredníctvom digitálneho trhu, prináša zákazníkom rýchlejšiu možnosť rezervovania nákladných vozidiel a ľahší spôsob, ako môžu dopravcovia vybaviť obchodné príležitosti.

V rámci pilotného projektu v Thajsku sa program eTrucknow ďalej rozširuje aj do Singapuru. Prostredníctvom eTru potvrdenia získajú prepravcovia prístup k zjednodušenému postupu ponuky a porovnávania zásielok vnútroštátnej cestnej logistiky. V druhej polovici roku 2020 budú k dispozícii aj cezhraničné zásielky cestnej logistiky Singapur – Malajzia.

Keď odosielateľ poskytne podrobnosti o zásielke, platforma zefektívni a automatizuje proces porovnania ponuky overením viacerých dátových bodov a predloží zákazníkovi najkonkurenčnejšiu ponuku a trasu.

Viditeľnosť v reálnom čase, ktorá je dôležitou záležitosťou pre zákazníkov a dopravcov, je ďalšou kľúčovou vlastnosťou systému eTrucknow: zasielatelia a dopravcovia budú vždy vedieť, kde sa ich zásielky alebo vodiči nachádzajú prostredníctvom funkcií sledovania v reálnom čase. Program eTrucknow ponúka schváleným dopravcom príležitosť premeniť ich prázdny priestor alebo nevyužité trasy na potenciálny výnos prostredníctvom trhovej platformy, ktorá im poskytuje prístup k sieti prepravcov vyžadujúcich služby cestnej nákladnej dopravy.

V tomto roku bude program eTru zavedený aj v Malajzii, Indii, Vietname, Novom Zélande a Austrálii. Táto platforma je ďalším krokom vpred v procese digitálnej transformácie a iniciatívy spoločnosti Kuehne + Nagel na vytvorenie bezproblémovej cesty digitálnym zákazníkom.

Foto: Kuehne + Nagel