Kuehne + Nagel investuje do distribučnej siete vakcín

Otvorením prevádzkových hál farmaceutických a zdravotníckych uzlov v belgickom Bruseli a juhoafrickom Johannesburgu spoločnosť Kuehne + Nagel pridáva dva strategické prvky do svojej globálnej siete teplotne riadených zariadení certifikovaných podľa GxP na distribúciu vakcín a ďalších farmaceutických a zdravotníckych výrobkov.

Pretože väčšina výrobkov citlivých na teplotu má veľmi nízku až žiadnu stabilitu mimo stanovených teplotných rozsahov, prevádzkové priestory letiska Kuehne + Nagel ešte viac minimalizujú riziko teplotných výkyvov a zaisťujú integritu produktu počas logistickej cesty. Nové priestory majú vyhradené oblasti pre všetky rady výrobkov citlivých na teplotu v rozmedzí -20 ° C až +25 ° C. Tieto zariadenia majú navyše schopnosť meniť alebo pridávať suchý ľad podľa potreby pre hlboko zmrazené zásielky, kde je potrebné udržiavať teploty pod -60 ° C.

V Bruseli sa nový uzol spoločnosti Air Logistics nachádza v centre Brucarga na hraniciach s bruselským letiskom, prvým na svete s farmaceutickou certifikáciou IATA CEIV. Nová hala Kuehne + Nagel pozostáva z 15.546 m2 skladových priestorov a je plne napojená na nedávno rozšírený farmaceutický sklad Geel Contract Logistics, ako aj na celoeurópsku sieť KN PharmaChain Road Logistics Network spravovanú z Luxemburgu.

Rozšírené letiskové zariadenie KN PharmaChain na medzinárodnom letisku v Johannesburgu zodpovedá všetkým požiadavkám na manipuláciu s nákladom, konsolidáciu a skladovanie, ktoré sú citlivé na teplotu, pričom ponúka množstvo logistických služieb s pridanou hodnotou pred distribúciou. Zásluhou najmodernejších chladiacich vozíkov KN PharmaChain poskytuje nové zariadenie zariadenie jedinečné riešenie s riadenou teplotou. Chladiace vozíky postavené tak, aby vyhovovali veľkostiam paliet v dolnej aj hlavnej palube, chránia integritu nákladu z lietadla priamo do chladičov GxP v prevádzkovej časti letiska.

Foto: Kuehne + Nagel