Kuehne + Nagel dodal do Bolívie 640 000 vakcín proti Covid-19

Vďaka svojim globálnym odborným znalostiam vo farmaceutickom a zdravotníckom priemysle a vlastnej štruktúre v Bolívii spoločnosť Kuehne + Nagel úspešne dodala vakcíny proti Covid-19 v celkovom objeme 640.000 dávok z Moskvy do La Paz a Cochabamby.

Na uspokojenie dopytu zákazníkov, bezpečnú prepravu a podporu potreby úpravy vakcín pri extrémne nízkych teplotách -20 stupňov, spoločnosť Kuehne + Nagel zašla ďalej tým, že rýchlo vyvinula vhodnú štruktúru na splnenie týchto dôležitých požiadaviek a na dodávky zásielok s teplotným režimom. Okrem toho, teraz je pripravená na budúce požiadavky pochádzajúce z Ruska.

Operácia sa neobmedzovala iba na starostlivosť vyžadovanú pri pôvode nákladu, ale aj pri jeho príchode do Bolívie. Kvôli obmedzenej štruktúre letísk na úpravu chladeného nákladu miestny tím spoločnosti Kuehne + Nagel musel rýchlo konať. Cieľom bolo rýchle vyloženie vakcín v La Paz a Cochabambe a následná preprava výrobkov ku konečnému zákazníkovi, aby pomohli miestnej komunite v boji proti Covid-19.