Kerry Logistics vidí trhový potenciál v chemickej logistike

Spoločnosť Kerry Logistics Network otvorila logistické centrum v zóne ekonomického a technologického rozvoja Cangzhou Lingang v čínskej provincii Che-pej. Stalo sa tak pod vedením spoločnosti Kerry IMS Chemical Logistics s cieľom využiť potenciál trhu v chemickej logistike. Logistické centrum Kerry IMS Chemical Cangzhou, ktoré spustené do prevádzky 8. januára, posilňuje možnosti poskytovania služieb spoločnosti Kerry Logistics Network v chemickom priemysle. Konsolidáciou kombinovaných zdrojov spoločnosti v logistike, exportnom priemysle, operačnej platforme medzinárodného štandardu a dopravných zariadeniach tvorí dôležitú základňu v severnej Číne.

Logistické centrum sa nachádza v blízkosti priemyselnej zóny Tchien-ťin Nangangna. Rozprestiera sa na ploche 29.730 m2. Obsahuje sklad katégórie A, sklad kategórie B a kancelárske priestory. Centrum je schopné spracovať ročne 400.000 ton chemikálií triedy A a B. Projektový návrh a stavba centra prekonáva čínske národné štandardy. Je vybavené inteligentnými monitorovacími a riadiacimi systémami. V súčasnosti sa zaoberá manipuláciou s priemyselnými surovinami, väčšinou balenými v strednom objemovom kontajneri (IBC), v bubne a vo vedre. Sklad bude môcť uskladniť 38 druhov nebezpečného tovaru vrátane horľavých kvapalín, pevných látok, oxidantov a korozívnych látok.

Na trhu s chemickou logistikou existuje obrovský potenciál a vyhliadky na rozvoj. Otvorenie logistického centra Cangzhou umožní spoločnosti Kerry Logistics poskytovať profesionálne služby konsolidácie dodávateľského reťazca chemikálií zákazníkom v regióne Peking-Tchien-ťin-Hebei. Umožní podporu národným i regionálny zákazníkom a dôsledne optimalizuje siete dodávateľského reťazca s cieľom zvýšiť autonómiu dodávateľského reťazca chemického priemyslu.

Diaľkové prepravné a distribučné služby a výkonná sieť Kerry Logistics dokážu splniť nielen potreby miestnych chemických spoločností v oblasti skladovania a prepravy, ale môžu poskytovať služby aj v regiónoch Hebei, Tianjin, Shanxi a Shandong, pričom integrujú regionálne zdroje a priemyselné odvetvia s cieľom vytvoriť udržateľný priemyselný reťazec. Logistické centrum spoločnosti Kerry Logistics Network predstavuje implementáciu operačnej stratégie synchronizovanej distribúcie zo skladov vo východnej, južnej, severnej a juhozápadnej Číne tak, aby sa skrátil čas logistiky a distribúcie v celej krajine, čím sa zabezpečí včasné dodanie tovaru s cieľom zvýšiť konkurencieschopnosť výrobkov svojich zákazníkov.

Foto: Air Cargo Week