Kenco zvyšuje ponuku logistiky v oblasti e-commerce

Spoločnosť Kenco Logistics oznámila otvorenie nového zariadenia na skladovanie a distribúciu tovaru z elektronického obchodu strategicky umiestneného v Jeffersonville v Indiane. Sklad s rozlohou 23.225 m2 je navrhnutý tak, aby slúžil obchodníkom v oblasti elektronického obchodu, ako aj zákazníkom B2B. Je škálovateľný až na 61.315 m2.

Otvorenie skladu v Jeffersonville je posledným krokom v prebiehajúcej stratégii spoločnosti Kenco, ktorá poskytuje robustné riešenia slúžiace rastúcemu dopytu obchodníkov s elektronickým obchodom.

Hoci manažment firmy predpokladal, že predaj e-commerce bude v priebehu času naďalej rásť, pandémia koronavírusu vytvorila jeho okamžitý vzostup. Situácia ešte viac zaťažuje spoločnosti strednej veľkosti, ktoré čelia výzvam pri svojej internej alebo externej implementácii elektronického obchodu, pretože online zákazníci stále hľadajú rýchle a bezplatné doručenie.

Kenco využíva svoju dlhoročnú infraštruktúru dodávateľského reťazca vrátane distribúcie, skladovania a riadenia dopravy na rozšírenie rozsahu ponuky služieb elektronického obchodu. Zariadenie v Jeffersonville podporuje najmodernejšia technológia s vopred zabudovanou integráciou do všetkých hlavných platforiem, trhovísk a dopravcov, vďaka čomu je ideálnym miestom pre obchodníkov s elektronickým obchodom.

Poloha skladu umožňuje zákazníkom osloviť drvivú väčšinu populácie USA za jeden až dva dni pozemnou dopravou. Tento komplexný prístup k zákazníkom spolu s prístupom k niekoľkým popredným poskytovateľom balíkových služieb umožní spoločnostiam optimalizovať a zefektívniť ich logistiku, že znížia náklady na dopravu cez nižšie prepravné zóny. Zároveň sa zvýši rýchlosť dodávok, čo uspokojí rastúce nároky zákazníkov.

Foto: WISH