Jungheinrich získal ďalšie ocenenie pre vozík ERE 225i – Red Dot Award

Elektrický nízkozdvižný vozík ERE 225i od spoločnosti Jungheinrich včera získal ocenenie Red Dot Design Award v nemeckom Essene. ERE 225i zaujal porotu svojim výnimočným dizajnovým konceptom, ktorý vďaka plne integrovanej kompaktnej lítium-iónovej batérii predstavuje unikátnu kombináciu obratnosti, bezpečnosti, komfortu a udržateľnosti. Red Dot Award je v krátkom čase druhým ocenením tohto druhu pre ERE 225i. Elektrický nízkozdvižný vozík už v máji vyhral cenu iF Design Award.

Vďaka lítium-iónovej batérii plne integrovanej do podvozku nízkozdvižného vozíka je ERE 225i o 270 mm kratší ako predchádzajúci model, čo výrazne znižuje jeho polomer otáčania. Vodiči ťažia z lepšej manévrovateľnosti, ktorá umožňuje bezpečnú prepravu aj v tých najtesnejších priestoroch. Pevné bočné kryty tiež poskytujú optimálnu ochranu zaisťujúcu vysoký pracovný komfort.

„Cieľom nášho produktového dizajnu je, aby boli najdôležitejšie atribúty vozidla priamo rozpoznateľné a zrozumiteľné. Hlavné funkčné vlastnosti ako kompaktnosť, odolnosť, bezpečnosť a obratnosť sa odrážajú aj na vizuálnej stránke a svojim dizajnom jednoznačne preukazujú, na čo sa môžu zákazníci Jungheinrich pri tomto nízkozdvižnom vozíku spoľahnúť,“ hovorí Andreas Knie zo spoločnosti Jungheinrich. „Sme veľmi radi, že sme s ERE 225i získali toto renomované ocenenie za dizajn. Je to nielen povzbudzujúce ocenenie pre nás ako dizajnérsky tím, ale aj ocenenie a motivácia pre každého, kto sa podieľal na vzniku tohto produktu.“

ERE 225i je s prehľadom najkompaktnejší vozík vo svojej triede. Ako súčasť Jungheinrich POWERLiNE je ERE 225i až do dodania zákazníkovi úplne CO2 neutrálny, čím podstatnou mierou prispieva k udržateľnej intralogistike v sklade.

Od roku 1955 sa v rámci ocenenia Red Dot Award za produktový dizajn každoročne vyberajú najlepšie a najinovatívnejšie produkty sveta vo viac ako 50 kategóriách. Medzinárodná porota zložená z nezávislých odborníkov v oblasti dizajnu, vedy a žurnalistiky každoročne vyberá spomedzi niekoľkých tisícov prihlásených produktov tie, ktoré vynikajú svojou kvalitou dizajnu.