Jungheinrich získal cenu iF Design Award 2020

Tento rok získal vysokozdvižný vozík ERC 216zi medzinárodne uznávanú cenu iF Desigh Award. Tento vozík je najkompaktnejší vo svojej triede. Vďaka integrovanej lítiovo-iónovej batérii je vozík ERC 216zi mimoriadne kompaktný a obratný. Spoločnosť Jungheinrich výrazne skrátila dĺžku vozíka odstránením batérie z priestoru medzi plošinou operátora a stožiarom, čo bolo v podobných vozíkoch predtým bežné umiestnenie.

Vďaka tomu, že rozmer L2 je len 1 245 mm, vozík ERC 216zi je minimálne o 170 mm kratší ako porovnateľné vozíky. Preto ho možno právom považovať za najkompaktnejší elektrický vysokozdvižný vozík na trhu. Presne táto skutočnosť zaujala aj porotu, ktorá v kategórii Automobily/vozidlá udelila modelu ERC 216zi cenu iF Design Award. Ocenenie iF Design Award sa začalo udeľovať v roku 1953 a považuje sa za najstaršie nezávislé ocenenie v oblasti dizajnu.

Člen predstavenstva spoločnosti Jungheinrich pre marketing a predaj Christian Erlach povedal: „Niekedy musíte zvoliť úplne netradičný prístup. Práve to sme urobili pri modeli ERC 216zi. Zabudovaná lítiovo-iónová batéria predstavuje revolučný prístup k dizajnu vozíka. Vysokozdvižný vozík ERC 216zi je výnimočne kompaktný a obratný. Ide o dokonalý vozík pre sklady s úzkymi uličkami, v ktorých naši zákazníci potrebujú dosahovať do naozaj pozoruhodných výšok.“

Ochrana zo všetkých strán

V rámci vývoja modelu ERC 216zi venovala spoločnosť Jungheinrich mimoriadnu pozornosť ergonómii vozíka. Pevná plošina operátora ponúka vodičovi podporu a komfort. Pre obsluhu to predstavuje dôležitú výhodu, a to najmä počas dlhých pracovných zmien. Ovládacie prvky sú usporiadané takým spôsobom, aby bolo ovládanie vozíka maximálne intuitívne. Úplná premena elektrického ovládania smartPILOT umožňuje presné a jednoduché riadenie jednou rukou.

Výborný prehľad o celkovej situácii zabezpečí 4-palcový displej zarovnaný s krytom. Nový úložný systém tiež obsluhe umožňuje individuálne si prispôsobiť svoj pracovný priestor. Nový vysokozdvižný vozík ERC 216zi však stanovuje aj nové štandardy v oblasti bezpečnosti. Ochranná strecha podľa normy DIN ISO 6055 chráni pred padajúcimi predmetmi. Pevná plošina obsluhy s pevnými bočnými stenami ponúka operátorovi maximálnu ochranu z troch strán.