Jumbo napreduje so svojim najväčším kontraktom

Spoločnosť Jumbo napreduje so svojím doteraz najväčším kontraktom Yunlin Offshore Wind Farm. Zákazku zadala Yunneng Windpower Co., taiwanská dcérska spoločnosť nemeckej firmy wpd AG, ktorá si spoločnosť Jumbo najala na prepravu veľkých komponentov, ako aj na inštaláciu 80-tich prechodových dielov. Prvých 10 z nich naložili firemní odborníci na ťažký žeriavový čln Fairpartner a smerujú na Taiwan.

Prechodové kusy naložili v holandskom Vlissingene. Podľa expertov Jumba je zdvíhanie 10-tich prechodových kusov naraz jedným špeciálnym úkonom, ktorý dokáže len pár operátorov ťažkých výťahov. Všetky prechodové kusy sa prepravujú z Holandska na Taiwan. Keď v júni 2019 získala zákazku, spoločnosť Jumbo uviedla, že projekt Yunlin bol doteraz najväčšou samostatnou zákazkou. „Je to obzvlášť zvláštne, pretože nám umožňuje kombinovať silné stránky našej námornej a offshore divízie,“ uviedol Michael Kahn, výkonný riaditeľ spoločnosti Jumbo. „Naše špecializované tímy spolu s našimi partnermi poskytnú jedinečné integrované riešenie T&I – od nášho nábrežia až po morské dno.“

Na prepravu veľkých dielov, častí a prechodových dielov používa spoločnosť Jumbo svoje vysokozdvižné plavidlá triedy K a J, ako aj ďalšie ťažké nákladné lode. Plavidlá triedy K, Jumbo Kinetic a Fairmaster, majú nosnosť 3000 ton. Na inštaláciu prechodových kusov sa aj použijú plavidlá triedy J s kapacitou DP2 a s nosnosťou 1800 ton. Spoločnosť Jumbo prevádzkuje štyri plavidlá triedy J – Fairplayer, Fairpartner, Jumbo Javelin a Jumbo Jubilee.

Foto: Marinetraffic