IVECO dodá firme Transbozen 20 vozidiel S-WAY LNG

Spoločnosť IVECO dodá 20 nákladných vozidiel IVECO S-WAY NP LNG juhočeskej spoločnosti Transbozen, jednej z najinovatívnejších a najúspešnejších logistických spoločností v Európe.

Kvalita a kompetencia idú ruka v ruke s cielenou na mieru zadefinovanou prepravou čerstvých a chladených potravín garantujúc flexibilitu, presnosť a čerstvosť. Za rozhodnutím spoločnosti Transbozen o prechode na vozidlá s alternatívnym pohonom stojí hlboký záujem o ochranu životného prostredia a záväzok napomôcť splneniu cieľov stanovených Európskou úniou, ale aj čoraz prísnejšie nároky veľkých maloobchodných predajcov na dekarbonizáciu riešení v oblasti preprave. Dekarbonizácia napreduje aj vďaka cieleným investíciám, ktoré Transbozen realizuje pri vývoji závodu na výrobu bioplynu, ktorý umožní dokonalé obehové hospodárstvo bez negatívnych vplyvov na životné prostredie.

Vozidlá IVECO S-WAY LNG boli pre Transbozen prirodzenou voľbou. V týchto ťažkých nákladných vozidlách našla environmentálnu a ekonomickú udržateľnosť a najmä vysoký výkon, ktorý potrebuje. Tieto vozidlá disponujú technológiou, ktorá bola špeciálne vyvinutá na výrazné zníženie spotreby paliva a znečistenia. Vďaka použitiu biometánu sa v porovnaní s naftou dosahuje zníženie NO2 o 90 %, pevných častíc o 95 % a emisií CO2 o 95 %.

Rudolf Hofer, generálny riaditeľ koncernu, vyhlásil: „Ako dopravná spoločnosť kladieme dôraz nielen na výbavu našich vozidiel, ale aj na technológiu pohonu a ekologickosť nášho vozového parku. Naším cieľom je znižovať emisie CO2 a náklady priebežným investovaním do nových riešení šetrných k životnému prostrediu. Veríme, že v spoločnosti IVECO sme vďaka optimálnej spotrebe, spoľahlivosti a širokej škále jej vozidiel našli správneho partnera.“

Transbozen GmbH založil v roku 1978 Franz Hofer v talianskom Barbiane ako spoločnosť zameranú na chladiarenskú prepravu. V roku 2006 bola v Českých Budějoviciach založená česká dcérska spoločnosť Transbozen a európska expanzia sa ukončila v roku 2009, keď bola založená rakúska dcérska spoločnosť TBA Transbozen Austria v rakúskom Vompe.

Vincenzo Nicolo, Business Director IVECO pre Českú republiku a Slovensko, sa vyjadril: „Taký vizionársky a strategický zákazník ako je Transbozen, dáva spoločnosti IVECO príležitosť uvedomiť si, aké dôležité je zamerať sa na ochranu životného prostredia v každodennej praxi v dokonalej rovnováhe s vysokým výkonom a nákladovou efektívnosťou. Rozhodnutie spoločnosti Transbozen používať najmä Bio LNG ako palivo pre svoje nákladné vozidlá, je krok správnym smerom. Udržateľnosť nie je pre IVECO iba prázdnym pojmom, ale splnenou misiou. Doprava s nulovými emisiami je už realita. A to vďaka novým vozidlám IVECO S-WAY NP.“