IKEA Canada bude používať elektrické nákladné vozidlá

Spoločnosť Lion Electric Company, popredný výrobca čisto elektrických stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel, získala objednávku od firmy Second Closet, dodávateľa last mile logistiky, na 15 nákladných automobilov Lion6 s nulovými emisiami. Second Closet, ktorý je logistickým partnerom spoločnosti IKEA Canada, začne integrovať do svojej flotily nákladné vozidlá s nulovými emisiami pre domáce dodávky IKEA na niekoľkých trhoch po celej Kanade.

Značkové nákladné vozidlá IKEA a Second Closet s nosnosťou päť ton majú vyjsť do ulíc na jeseň 2021. Spoločnosti IKEA to umožní dosiahnuť 20 % jej ambicióznych cieľov v oblasti produkovania nulových emisií.

Dôsledky globálnej pandémie presúvajú nákupy spotrebiteľov do oblasti online s dodávkami na miesto určenia. V súvislosti s tým rastie aj výzva miest na zníženie znečistenia splodinami skleníkových plynov a hladiny hluku. V roku uskutočnila 2020 IKEA Canada viac ako 500 000 dodávok do domácnosti, čo je oproti roku 2019 nárast o 30 %.

IKEA Canada je už viac ako desať rokov zaradená medzi najzelenších zamestnávateľov v krajine a naďalej sa zasadzuje za svoje vedenie v oblasti udržateľnosti. V nadväznosti na súčasné úsilie v oblasti dodávania nulových emisií a vďaka štvornásobku obnoviteľnej energie vyrobenej z jej veterných elektrární a strešných solárnych panelov dosiahla IKEA Canada výrazné zníženie uhlíkovej stopy z jej prevádzok a zariadení. Spoločnosť vo veľkej miere podporuje elektrifikáciu prepravy a poskytuje nabíjačky pre elektrické vozidlá vo všetkých 14 obchodoch IKEA v celej Kanade s cieľom znížiť do roku 2030 relatívne emisie od zamestnancov a zákazníkov na polovicu.

Lion Elektric Company sa v poslednom desaťročí Lion etabloval ako líder v priemysle čisto elektrických elektrických nákladných vozidiel. Od roku 2016 dodal v Severnej Amerike viac ako 300 čisto elektrických nákladných vozidiel.

Foto: CNW Group