HOYER Group investuje do modernizácie flotily

V súvislosti s najväčšou investíciou do obnovy v histórii spoločnosti prevzala skupina HOYER v Európe viac ako 500 nových nákladných automobilov, do ktorých investovala približne 42,7 milióna eur. Ide o nákladné automobily na prepravu minerálneho oleja, chemických výrobkov a plynov.

Kamióny majú inovatívne technológie, ktoré v plnej miere spĺňajú zákonné požiadavky týkajúce sa bezpečnosti, pričom ponúkajú vysokú pridanú hodnotu z hľadiska ekonomickej efektívnosti a ochrany životného prostredia.

Kamióny dodali výrobcovia nákladných vozidiel MAN, Scania a prvýkrát aj spoločnosť DAF. Špecialista na logistiku uvádza do prevádzky aj najmodernejšie nákladné vozidlá od spoločnosti Volvo, určené na zásobovanie čerpacích staníc v Nemecku. Nové modely Volvo sa používajú aj na prepravu chemických výrobkov v diaľkovej doprave v Nemecku a v Poľsku.

Skupina HOYER pripisuje veľkú dôležitosť bezpečnosti ľudí a životného prostredia. Z tohto dôvodu sú všetky jednotky vybavené najmodernejšími bezpečnostnými technológiami vrátane fotoaparátov smerujúcich dopredu, ktoré cez čelné sklo umožňujú výhľad v rozsahu 140 stupňov. Aktivujú sa v prípade prudkých pohybov vozidla a zaznamenávajú krátke sekvencie nebezpečnej situácie. Záznamy z ich pomáhajú pri vyšetrovaní nehôd a udalostí, pri ktorých takmer došlo k nehode a následne sa používajú na vypracovanie preventívnych bezpečnostných opatrení v kurzoch odbornej prípravy vodičov.

Foto: HOYER