GLP spravuje v Európe aktíva za 10 miliárd eur

Spoločnosť GLP oznámila, že získala ďalších 500 mil. eur pre svoj celoeurópsky logistický fond GLP Europe Income Partners II (GLP EIP II). Tento dodatočný kapitál zvyšuje celkové kapitálové záväzky na približne 1,6 mld. eur, čím prekračuje pôvodne stanovený cieľ a po úplnom nasadení umožní fondu dosiahnuť hodnotu spravovaných aktív vo výške 3,2 mld. eur. Dodatočný kapitál získala spoločnosť od inštitucionálnych investičných partnerov v Európe, na Blízkom východe a v Ázii.

Fond GLP EIP II obsahuje portfólio vysoko kvalitných a atraktívnych logistických aktív umiestnených na výhodných miestach v Európe, čo potvrdzuje aj miera obsadenosti dosahujúca takmer 99 percent. Vek budov týchto aktív je v priemere nižší ako päť rokov, pričom aktíva majú moderné špecifikácie. Portfólio tiež ťaží z váženého priemeru nevypršanej dĺžky prenájmu dosahujúcej takmer sedem rokov.

„Od založenia podáva fond GLP EIP II vynikajúce výsledky, čo viedlo k veľmi silnému dopytu na strane investorov, ktorý nám umožnil prekročiť pôvodné ciele fondu. Naša stratégia našla odozvu tak u súčasných, ako aj u niekoľkých nových investorov. Budeme aj naďalej vyhľadávať investície do aktív najvyššej kvality, čím poskytneme atraktívnu návratnosť,“ hovorí Ralf Wessel, výkonný riaditeľ GLP pre správu fondov.

Nick Cook, prezident spoločnosti GLP Europe, dodal, že spoločnosť GLP Europe má viac než 30-ročnú skúsenosť s investíciami, rozvojom a správou niektorých z najkvalitnejších logistických aktív v Európe. „K dnešnému dňu sme si strategicky vytvorili rozsiahlu stopu naprieč celou Európou. Očakávame, že pohyb na európskom logistickom trhu sa v roku 2021 zrýchli a budeme nasledovať našu stratégiu disciplinovaného rastu, aby sme mohli získavať aktíva vysokej kvality na veľmi výhodných miestach.“

V Európe je spoločnosť GLP jedným z plne integrovaných logistických investorov, projektantov a správcov z najdlhšou históriou. Naprieč najsilnejšími logistickými trhmi v Európe spravuje aktíva v hodnote približne 10 mld. eur.