Globalway expanduje v Poľsku, prenajme si nové priestory

Spoločnosť Globalway, ktorá je dodávateľom hračiek, nábytku, športových doplnkov a vnútorného vybavenia, vyrábaných v Číne, sa rozhodla prenajať celý budúci Panattoni Park Tricity East IV v Gdaňsku. Zásluhu na tom úzka spolupráca developera s Poľskou agentúrou pre investície a obchod (PAIH), ktorá projekt podporuje poskytovaním investičných stimulov pre Globalway. Komplex s rozlohou 52.000 m2 vyrastie vo východnej časti Gdaňsku, kde sa bude nájomca sťahovať sa už v 1. štvrťroku 2021.

Globalway (súčasť skupiny Costway) pôsobí vo viac ako 150-tich krajinách. Medzi jej strategických partnerov patria spoločnosti Walmart, Amazon, eBay, Wish a Home Depot. Keď Globalway začala svoju činnosť v Poľsku, jej prvým partnerom bol Panattoni, od ktorého si spoločnosť prenajala 3500 m2 v prvom developerskom projekte Panattoni Park Gdaňsk I. Postupom času postupne rozširovala svoje priestory a teraz sa rozhodla prenajať 52.000 m2 v parku Panattoni Tricity East IV. Pôvodne to mal byť komplex troch budov, ale teraz sa plány upravili tak, aby sa mohlo postaviť iba jedno zariadenie – výhradne pre spoločnosť Globalway.

Projekt získal štatút poľskej investičnej zóny na základe rozhodnutia podporujúceho Pomoranskú ekonomickú zónu. Stavebné práce na skladovom a distribučnom centre sa začnú v treťom štvrťroku. Zariadenie má mať certifikát BREEAM na úrovni „veľmi dobrý“. V súlade s najnovšími štandardmi, implementovanými spoločnosťou Panattoni, dostane sklad v kancelárskej časti sklenené a hliníkové fasády, novú farebnú schému a ďalšiu zeleň.

Foto: property-forum