Amazon čoskoro vstúpi na susedný poľský trh

Amazon je americký internetový gigant, ktorý čoskoro vstúpi na poľský trh. Ako uvádza správa v denníku Gazeta Wyborcza, Amazon vstúpi na poľský trh koncom tohto roka a amazon.de bude mať poľský ekvivalent vo forme amazon.pl. Amazon je údajne už vopred dohodnutý s Poľskou poštou, ktorá by sa zaoberala distribúciou balíkov.

Amazon je skutočným gigantom na trhu elektronického obchodu. Obchod ponúka veľmi široký rozsah on-line predaja a nielen to. Existujú tiež samoobslužné stacionárne predajne Amazon Go. Internetový gigant plánuje vstúpiť na poľský trh a uskutoční sa to v roku 2020, k takým informáciám sa dostala Gazeta Wyborcza.

Takže:

• Amazon získa poľskú verziu obchodu – pravdepodobne to bude amazon.pl (ekvivalent amazon.de),

• dodávky sa uskutočnia prostredníctvom poľského distribútora, ktorý bude vybavovať zásielky.

Pripomeňme, že Amazon je lídrom na globálnom trhu elektronického obchodu. Spoločnosť má pobočky v Poľsku, takže sa zdá byť celkom prirodzené vstúpiť na tento trh. Preto sa zrodí konkurencia domácich internetových obchodov. Gazeta Wyborcza tiež píše, že Amazon je už po pokročilých rozhovoroch s Poľskou poštou, ktorá by mala vybavovať zásielky z poľskej verzie Amazon.com a zaoberať sa zásielkami nielen v Poľsku, ale aj na Ukrajine.

Záverečné rozhovory sa majú uskutočniť v apríli 2020, zatiaľ však Amazon ani Poľská pošta tieto správy nekomentujú.

FOTO: nbcnews.com