Geis SK otvorí novú pobočku vo VGP Parku v Triblavine

Rovnako ako celá skupina Geis, tak i Geis SK stále silnie a rastie. Preto sa bude súčasná slovenská pobočka koncom roka sťahovať zo Senca do nových priestorov v logistickom VGP Parku Bratislava. Nachádza sa v oblasti Triblavina, len pár minút od Bratislavy.

„Vďaka dynamickému rastu sme potrebovali nájsť väčšie a vhodnejšie priestory pre našu pobočku v bratislavskom regióne. Našou požiadavkou bol moderný cross-dockový terminál v kombinácii so skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň pri diaľnici D1, “ uviedol Daniel Knaisl, konateľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL. VGP Park Bratislava predstavuje svojou strategickou polohou významný logistický projekt, ktorý podporí segment domáceho i zahraničného obchodu a logistiky. „Park, ktorý realizuje VGP, presne spĺňa všetky naše požiadavky.“

Pri výstavbe parku bol kladený dôraz na trvalú udržateľnosť, o čom svedčia nielen certifikát BREEAM, ale taktiež zaintegrované prvky trvalej udržateľnosti a environmentálnej zodpovednosti – napríklad strechy hál sú pripravené na inštaláciu fotovoltaických systémov, na vyhradených parkovacích miestach je možné nabíjať elektromobily, dochádzajúci na bicykloch majú k dispozícii priestor na odkladanie bicyklov. Pri výstavbe nových priestorov bol kladený dôraz na efektívnosť vzhľadom na plánovaný počet nákladných automobilov odbavovaných v jednej chvíli.

VGP Park Bratislava v oblasti Triblavina

V prvej fáze bude Geis využívať 8000 m² vnútornej plochy, k tomu zodpovedajúce vonkajšie plochy a odstavné plochy. S ohľadom na plánovaný počet mnohých desiatok nákladných automobilov odbavovaných v jednej chvíli sú nové priestory výrazne efektívnejšie ako tie existujúce v Senci. Odbavenie jednotlivých nákladných automobilov bude prebiehať aj cez rampu (dĺžka 132 m).

„V novej pobočke budeme ponúkať logistické služby, ktoré možno využívať samostatne alebo v kombináciách, presne podľa potrieb našich zákazníkov – od jednoduchého prepravného riešenia až po špeciálne prepravné alebo skladové logistické projekty. Samozrejmosťou sú doplnkové služby, ako napríklad cross-docking, colné a konsignačné sklady, zásobovanie výroby, montáž dielov, logistika spätných tokov, etiketovanie a prebaľovanie, nákup a zásobovanie obalovým materiálom, zámorské balenie a podobne,“ hovorí Tomáš Čanaky, riaditeľ pobočky.

Foto: VGP

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.