GEFCO úpravami vozidiel pomáha predĺžiť ich úžitkový čas

Spoločnosť GEFCO vybavila v kolínskej pobočke ďalšiu fleetovú zákazku. Postprodukčne upravila viac ako dvesto ľahkých úžitkových vozidiel pre najväčšieho poskytovateľa poštových a balíkových služieb v Českej republike. Inštalácia zlepší komfort používania, zároveň predĺži úžitkový čas nových kvalitných vozidiel vo firemnej flotile.

Kolínska pobočka spoločnosti GEFCO realizovala ďalšiu zákazku pre najväčšieho poskytovateľa poštových a balíkových služieb v Českej republike. Transportovaných bolo do kolínskej pobočky GEFCO celkove 213 ľahkých úžitkových vozidiel, ktoré boli v priebehu mája a júna postprodukčne upravené a následne distribuované podľa schváleného harmonogramu priamo na požadované miesta odovzdania u klienta.

„Na jednom mieste sme schopní realizovať úpravy nových vozidiel od pomerne jednoduchých polepov až po zložité inštalácie v interiéri aj exteriéri vozidiel. To všetko v rovnakej kvalite, ako by tieto úkony boli vykonané priamo na výrobnej linke. Klient tak šetrí čas aj náklady a čo je dôležité, všetko sa odohráva na jednom mieste. Autá teda nie je potrebné niekoľkokrát prevážať za rôznymi službami, čo v praxi predlžuje čas dodania upravených vozidiel, ale generuje aj zbytočnú uhlíkovú stopu,“ popisuje benefity personalizácie vozidiel v kolínskej pobočke Miloš Mrázek, obchodný riaditeľ divízie LMP (Logistics for Mobility Players) pre región North-East Europe spoločnosti GEFCO a dopĺňa, že inštalácie realizované v interiéroch ľahkých úžitkových vozidiel zvyšujú nielen komfort ich používania, ale súčasne predlžujú úžitkový čas áut: „Ide o nové, kvalitné vozidlá, ktorých životný cyklus je možné vďaka inštalácii ochranných prvkov významne predĺžiť. V momente sekundárneho predaja sú vďaka ochranným prvkom v dobrom stave, čo zároveň zvyšuje ich hodnotu.“

V rámci zákazky bolo upravených:

⦁ 60 ks vozidiel typu Transit Van L3H2
⦁ 40 ks vozidiel typu Peugeot Partner Furgon L1
⦁ 113 ks vozidiel typu Peugeot Partner Polocombi L2

Úpravy pre klienta realizoval tím expertov z kolínskej pobočky spoločnosti. Postprodukčné úpravy na mieru boli vykonané ako v interiéri, tak aj na exteriéri vozidiel, konkrétne išlo o:

⦁ inštaláciu 12V zásuvky v dosahu vodiča pod trvalým napätím
⦁ montáž protišmykovej podlahy v nákladovom priestore
⦁ zabezpečenie ochrany nákladového priestoru pomocou kompletného vnútorného obloženia
⦁ montáž prídavného osvetlenia nákladového priestoru umožňujúceho čítanie textov na zásielkach vo vnútri nákladového priestoru
⦁ montáž zadnej parkovacej kamery vrátane displeja v interiéri vozidla
⦁ polep brandingom poštového distribútora
⦁ Pre Delivery Inspection
⦁ natankovanie 10 litrov PHM, náplň do ostrekovačov, umývanie, doplnenie povinnej výbavy vozidla podľa legislatívy SR vr. reflexných viest
⦁ kontrola batérií pred expedíciou a dodanie súboru návodov na použitie

Do vozidiel typu Peugeot Partner Furgeon boli dodané aj sady gumových kobercov, pri vozidlách Peugeot Partner Polocombi prebehla inštalácia zakrytia hornej polovice priečinka druhého radu posuvným plexisklom a prezutie sezónnych pneumatík. GEFCO na prepravu vozidiel využilo nielen cestnú, ale aj ekologickú železničnú dopravu.

Zákazka je súčasťou širšej spolupráce so zákazníkom, ktorý úpravy rozsiahlych flotíl v spoločnosti GEFCO objednáva opakovane. Vo finálnej fáze tendra je aktuálne zákazka na úpravy flotily obsahujúca niekoľko sto áut s predpokladaným dátumom realizácie od júla do októbra 2022.