GEFCO otvára distribučné centrum Schiphol

GEFCO otvára nové skladovacie priestory v Amsterdame, aby podporilo rozšírenie obchodných aktivít divízie Air & Sea. Sklad s rozlohou 7000 m2, ktorý GEFCO otvorí v júni 2020, poskytne moderné skladovacie kapacity a komplexný manažment prepráv zákazníkom z najrôznejších oblastí, ako sú high-tech a domáce vybavenie, letectvo a obrana, automobilový priemysel, biotechnológie, farmácia a zdravotná starostlivosť, kozmetický priemysel, maloobchod aj módny priemysel.

Nové distribučné centrum ponúkne integrované logistické služby pre štandardné prepravy, dopravu nebezpečného tovaru, zásielky prepravované v teplotných režimoch aj urgentnú prepravu. Poloha v tesnej blízkosti letiska Schiphol zabezpečí rýchlo a efektívne prichádzajúce a odchádzajúce toky. Ďalšou výhodou je blízkosť námorných prístavov Amsterdam a Rotterdam.

Zariadenie poskytne aj vysokú úroveň zabezpečenia, vrátane nepretržitého 24/7 monitoringu. Nové centrum je vybudované plne v súlade s tzv. Good Distribution Practice (GDP) a má certifikáciu ISO 9001: 2015, čo dokazuje vysoký štandard kvality, najmä pre prepravy v oblasti farmaceutického priemyslu. Distribučné centrum v Amsterdame doplní skladovacie centrá s riadenou teplotou dedikované pre oblasť farmácie, biotechnológií a starostlivosti o zdravie, ktoré má divízia Air & Sea spoločnosti GEFCO na letiskách Heathrow vo Veľkej Británii a v nemeckom Frankfurte.

Paul-Henri Freret, Executive Vice President, GEFCO Air & Sea, uviedol: “Vďaka vynikajúcemu spojeniu so všetkými hlavnými dopravcami a tesnej blízkosti letiska Schiphol aj hlavných prístavov, má nové distribučné centrum dokonalú pozíciu na podporu rastúceho počtu prepráv v rámci divízie Air & Sea.”

Emmanuel Arnaud, Executive Vice President divízie Sales & Marketing, GEFCO dodáva: “Centrum bude neoceniteľným pomocníkom pri riadení nových obchodných príležitostí, ale aj pri podpore medzinárodného rastu našich súčasných zákazníkov.”

Tím Air & Sea spoločnosti GEFCO predstaví svoje najnovšie riešenie prepráv v oblasti farmaceutického priemyslu, biotechnológií a starostlivosti o zdravie na konferencii LogiPharma 2020 (v súčasnosti naplánované na 1. až 3. septembra v Nice).