GEFCO otvára centrum v Algeciras, upevňuje pozíciu na osi Európa – Maroko

Skupina GEFCO otvorila 15. júna nové centrum v Algecirase ako súčasť svojej globálnej stratégie uľahčiť svojim zákazníkom prístup do Európy a Maroka. Spoločnosť tak získava zázemie v jednej z kľúčových lokalít pre tranzit tovaru medzi Európou a Afrikou.

Klientom ponúkne všetky služby prístavnej štruktúry, vrátane tranzitného a colného zastúpenia, oddelenia pre kontrolu dokladov, monitoringu prepráv a sprievodu tovaru z prístavu na miesto expedície i využitia vlakovej dopravy z prístavu Algeciras do zvyšku Európy.

Poloha centra je z pohľadu spoločnosti kľúčová, najmä vzhľadom na geografický význam Gibraltárskeho prielivu, tranzitu na trase Európa-Afrika-Európa. Spoločnosť sa snaží dosiahnuť dva zásadné ciele: rozšíriť svoju pozíciu, stať sa hlavným operátorom v marockom koridore a vytvoriť hub v Algecirase, ktorým pokryje príjem aj distribúciu a zabezpečí rýchle služby aj v čase dopytu po preprave veľkého objemu zásielok.

Michael Koundri, riaditeľ GEFCO pre marocký koridor, uviedol: „Nové centrum bude k dispozícii 24 hodín denne a bude zahŕňať vysokú úroveň zabezpečenia s cieľom postarať sa o bezproblémový tranzit tovaru. V GEFCO veríme, že sa dokážeme prispôsobiť špecifickým potrebám našich zákazníkov a garantovať výnimočný logistický servis.“