GEFCO napriek obmedzeniam ponúka alternatívne prepravy

Slovenský tím logistickej spoločnosť GEFCO zabezpečil leteckú prepravu dvoch generátorov kyslíka od slovenskej firmy Oxywise do nemocníc v juhoamerickej Lime (Peru) a  do nepálskeho Káthmandu.

Piešťanský výrobca medicínskych kyslíkových a dusíkových systémov, spoločnosť Oxywise, sa v tomto období zameriava najmä na kyslíkové systémy, ktoré pomáhajú v boji s ochorením COVID–19 a  podporujú životné funkcie pacientov. V pandemickom období dodal svoje kyslíkové systémy aj do Veľkej Británie a Írska. Ďalšie dva kyslíkové generátory dodával v auguste do nemocníc v hlavnom meste Peru. Prevoz skoro 6-tonového nákladu na 7 paletách z Piešťan do Limy zveril do rúk slovenskému tímu logistickej spoločnosti GEFCO.

„Pôvodne zamýšľaná námorná preprava bola príliš zdĺhavá. Spoločnosť Oxywise požiadala o ekonomickú leteckú prepravu, aby dodávané kyslíkové generátory boli v relatívne krátkom čase k dispozícií pacientom, ktorí potrebujú urgentnú pomoc. S mojím tímom sme preverili možnosti a navrhli ekonomické letecké riešenie.“ povedal Ladislav Balogh, Country Manager divízie Air & Sea spoločnosti GEFCO a dodáva: „Prvú míľu z Piešťan do Budapešti sme vyriešili cestnou prepravou a následne z Budapešti boli generátory prepravené ekonomickou leteckou prepravou s prekládkou do cieľovej destinácie. Plynulosť pri prekládkach bola zabezpečená na najvyššej úrovni, a to aj vzhľadom na prevoz medicínskeho vybavenia určeného na boj s ochorením COVID–19. Celkový čas prepravy bol v konečnom dôsledku 10 dní v ekonomickom module.“

Vďaka hladkému priebehu predchádzajúcich prepráv nasledovala v októbri aj žiadosť o zabezpečenie dopravy ďalšieho generátora kyslíka, tentoraz do nepálskeho Káthmandu. Prístroj určený pre lokálnu nemocnicu opustil Piešťany 8. októbra 2020 a na letisko do Káthmandu, kde si ho prevzal príjemca, dorazil v stredu 15. októbra 2020. Generátor tentoraz absolvoval prvú míľu z Piešťan do Viedne pozemnou dopravou, nasledoval let cez Istanbul do Káthmandu.

“V uplynulom pol roku sme v rámci geo-regiónu Česko-Slovensko prepravovali veľké množstvo zásielok určených k boju proti pandémii. V súčasnosti je pre nás veľkou výzvou zabezpečiť prepravu rýchlo a pritom aj za dobrých ekonomických podmienok. Možnosť podieľať sa na doručovaní zásielok, pri ktorých vieme, že budú v cieľových destináciách zachraňovať ľudské životy, celému môjmu tímu prináša veľké uspokojenie. Sme hrdí na to, že klienti z oblasti zdravotníctva do nás vkladajú opätovnú dôveru,” uzavrel Ladislav Balogh.

FOTO: Oxywise