Gebrüder Weiss spustil svoju solárnu elektráreň

Po období dva a pol mesačnej výstavby začala činnosť piata solárna elektráreň inštalovaná v lokalite spoločnosti Gebrüder Weiss v Rakúsku. Firma sa v súčasnosti spolieha na elektrinu vyrobenú trvalo udržateľným spôsobom v Dolnom Rakúsku. Nová solárna elektráreň v sídle spoločnosti Pochlarn produkuje ročne 1725 MWh na celkovej ploche 16.000 m2. Prevažnú časť fotovoltaických modulov na strešnej ploche pobočky prenajala spoločnosť investorom v energetickom sektore.

Gebrüder Weiss využíva 462 solárnych panelov na výrobu približne 130.000 kWh solárnej energie ročne pre svoju vlastnú potrebu na ploche 786 m2. S týmto množstvom elektriny pokrýva Gebruder Weiss Pochlarn zhruba 25 % denných energetických požiadaviek. Ročná úspora CO2 je približne 76 ton.

Elektrina zo slnečnej energie sa vyrába aj v Kennelbachu (Vorarlbersko), Maria Saal (Korutánsko) a Wels (Horné Rakúsko), zatiaľ čo strechy prekládkových a logistických skladov v Maria Lanzendorf pri Viedni sa prenajímajú solárnej spoločnosti.

V rámci korporátnej skupiny sa zhruba  784.000 kWh elektriny vyrába trvalo udržateľným spôsobom pre vlastnú potrebu spoločnosti, pričom celkový výkon elektrární je cca 5200 MWh. Investovanie do fotovoltaickej technológie je jedným z mnohých opatrení, ktoré logistická spoločnosť prijala s cieľom znížiť svoje emisie CO2 a prispieť k ochrane životného prostredia.

Foto: gw-world