Gazeley v Európe prechádza pod značku GLP

Spoločnosť Gazeley oznámila, že po akvizícii skupinou GLP v roku 2017 prechádza pod značku tohto globálneho správcu investícií. Spoločnosť GLP zároveň dokončila akvizíciu nehnuteľností skupiny Goodman v strednej a východnej Európe.

GLP má v súčasnosti vo svojej správe aktíva v hodnote 7 miliárd dolárov vo Veľkej Británii, Nemecku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku, Poľsku a Holandsku. Akvizíciou vysoko kvalitného portfólia nehnuteľností v Poľsku, Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku rozširuje svoje európske aktivity do celkovo 11 krajín, čo z GLP robí jedného z mála investorov v oblasti logistiky s celoeurópským dosahom.

„Spoločnosť GLP od vstupu na trh v roku 2017 strategicky rozšírila svoju prítomnosť v celej Európe s cieľom uspokojiť nároky investorov a podporiť svoju európsku stratégiu rozvoja. Veríme, že atraktívne makroekonomické indikátory, urbanizácia, rast segmentu e-commerce a blízkosť hlavných distribučných centier v Európe poháňajú logistický trh v strednej a východnej Európe,“hovorí Nick Cook, prezident spoločnosti GLP Europe.

Získané portfólio sa sústreďuje na kľúčové logistické trasy v regióne s prístupom na rastúce trhy, sústredené najmä na elektronický obchod a distribúciu. Akvizícia prinesie skupine množstvo nových zákazníkov a umožní lepšie uspokojovať potreby existujúcich zákazníkov s rozširujúcimi sa požiadavkami dodávateľského reťazca v celej Európe. Lokálne tímy skupiny Goodman v strednej a východnej Európe sa zapoja do európskeho biznisu spoločnosti GLP s cieľom podporiť nadobudnuté portfólio a rast spoločnosti v regióne.

Za posledných 30 rokov si spoločnosť Gazeley vybudovala silnú povesť jedného z popredných investorov a vývojárov logistických areálov v celej Európe. Spoločnosť začínala ako súčasť obchodného reťazca Walmart, následne však rozšírila svoju pôsobnosť po celej Veľkej Británii a neskôr prešla v Európe pod niekoľko vlastníckych štruktúr. Akvizícia spoločnosti Gazeley skupinou GLP v roku 2017 znamenala vstup skupiny na európsky trh s logistickými nehnuteľnosťami a výrazné posilnenie biznisu a obchodných vzťahov.

Úplná integrácia do skupiny GLP otvorí nové príležitosti vo väčšej globálnej sieti a prinesie inteligentnejšie inovácie. Cieľom spojenia je rozšíriť ponuku, zjednodušiť komunikáciu a prehĺbiť vybudované vzťahy.