Fond skupiny ARETE začal výstavbu logistického areálu vo Valašskom Meziříčí

Tretí fond skupiny ARETE zameraný na kvalitné priemyselné a logistické aktíva v regióne strednej a východnej Európy zahájil výstavbu logistického areálu vo Valašskom Meziříčí. Moderný park prinesie nájomcom celkom 21.000 m2 prémiových nájomných plôch a investície presiahnu 15 miliónov eur. Dokončenie prvých dvoch fáz výstavby, ktoré sú už pripravované pre logistickú spoločnosť DB Schenker, je plánované ešte do konca roku 2022.

„Jednou zo základných súčastí stratégie nášho tretieho fondu je výstavba nových výrobných a logistických parkov. Reagujeme tak na relatívny nedostatok kvalitných a cenovo dostupných, dokončených parkov. Naša schopnosť realizovať novú výstavbu vlastným tímom a v rámci investičného fondu nás výrazne odlišuje od konkurencie. Pričom v žiadnom prípade nejde o špekulatívnu výstavbu. Prvé dve fázy parku majú už svojho budúceho nájomcu, spoločnosť DB Schenker, ktorá je špičkovou spoločnosťou v oblasti logistiky. Najmä v tejto dobe vysoko hodnotíme kredibilitu a veľmi silné zázemie kľúčového nájomcu v tomto novom parku. Je zároveň veľmi dôležité, že budúci nájomca sa zaviazal podpísať naozaj dlhoročnú nájomnú zmluvu. Nasťahovanie nájomcu do prvých dvoch fáz parku by sme radi stihli do konca tohto roka,“ uviedol Lubor Svoboda, spoluzakladateľ skupiny ARETE.

Novým nájomcom v logistickom areáli vo Valašskom Meziříčí bude medzinárodná logistická spoločnosť DB Schenker, ktorá bude v jednej hale prevádzkovať distribučné centrum pre významného výrobcu kávy. Z tohto centra bude DB Schenker zásobovať výrobu vstupným materiálom, a tiež skladovať hotové výrobky. Druhá hala bude pripravená pre nové logistické projekty v regióne a tiež pre možné ďalšie rozšírenie kľúčového nájomcu. „Veľmi radi sme využili príležitosť priblížiť sa s logistikou ešte bližšie k nášmu zákazníkovi a lepšie tak vyhovieť jeho potrebám. Nový terminál má potenciál pre rozvoj ďalších projektov a pracovných príležitostí v regióne,“ hodnotí jeho výhody Tomáš Holomoucký, riaditeľ českej pobočky spoločnosti DB Schenker.

„Moderný logistický areál, ktorý spĺňa najnovšie environmentálne podmienky a štandardy v oblasti dlhodobej udržateľnosti celého projektu, ponúkne celkom 21.000 m2 prémiových nájomných plôch. V rámci výstavby budú tiež vybudované obnoviteľné zdroje energie a samozrejmosťou bude aj certifikácia BREEAM celého parku. Pre nájomcov sú významné aj ďalšie komponenty ESG stratégie, pričom celý park bude plne v súlade s požadovanými štandardmi. Projekt bude tiež realizovaný už v rámci ARETE-ESG politiky, ktorá bude oficiálne predstavená v druhom kvartáli tohto roku,“ upresňuje Robert Ides, druhý spoluzakladateľ skupiny ARETE a pokračuje: „Z pohľadu celého portfólia posilňujeme pozíciu v segmente logistiky, a to prostredníctvom jedného z najkvalitnejších nájomcov na trhu.“