Fond J&T Investments rozšíril investície na poli logistiky

Fond J&T Investments Sicav uzavrel na prelome rokov dve nové akvizície. Nákupom dvoch nových logistických areálov v Ostrave – Mošnove a Nošoviciach fond rozšíril podľa vyjadrení spoločnosti svoje pôsobenie v oblasti logistických nehnuteľností. A akvizíciou 50 % investičných akcií podfondu Sandberg Privae Equity 2 Fund sprostredkovane vstúpil do tradičného slovenského maloobchodného reťazca s potravinami Terno.

Areál v blízkosti medzinárodného letiska Ostrava – Mošnov, s priamym napojením na diaľničnú a železničnú sieť, ponúka plochu 126-tisíc metrov štvorcových. Jedna z dokončených hál je už naplno prenajatá, medzi nájomníkov patrí napríklad logistická spoločnosť DHL alebo najväčší európsky výrobca pneumatík pre osobné automobily, spoločnosť Continental Barum. Areál dáva možnosť postaviť ďalšie dve haly s plochou viac ako 110-tisíc metrov štvorcových. Tento typ hál vyhľadávajú nájomcovia predovšetkým z oblasti e-commerce.

Areál Logistics Park Nosovice pozostáva z troch hál s celkovou prenajímateľnou plochou 64-tisíc metrov štvorcových a je situovaný v bezprostrednej blízkosti automobilky Hyundai. Dlhodobým nájomníkom celého areálu je spoločnosť zo skupiny Hyundai Glovis Co., ktorá je súčasťou nadnárodného holdingu Hyundai Motor Group.

Maloobchodná sieť Terno prevádzkuje na Slovensku viac než 130 predajní pod značkami Kraj, Terno a Moja Samoška. Fond Sandberg, na ktorého čele stojí Martin Fedor, vstúpil do Terna v roku 2016. Odvtedy prešla firma reštrukturalizáciou a modernizáciou, čo v kombinácii s expanziou a otváraním ďalších predajní viedlo k rastu tržieb spoločnosti v priemere o 10 % ročne.

J&T Investments Sicav vznikol na začiatku roka 2020. Založila ho finančná skupina J&T Finance Group SE.

Zdroj: SITA

FOTO: jll-nemovitosti.cz