Expanzia firmy Ahlers v Rusku bude pokračovať

Group Ahlers investuje 13,2 milióna eur do nových skladových priestorov v areáli firmy v ruskom Petrohrade. Expanzia umožní spoločnosti Ahlers uspokojiť rastúci dopyt na rozvíjajúcom sa trhu elektronického obchodu a podporovať svojich zákazníkov dodávkami v rovnaký deň.

Projekt stavby pozostáva zo skladu triedy A s rozlohou 21.000 m2, čo zodpovedá prírastku 33.000 nových paletových pozícií k už existujúcim 60.000 pozíciám. Pripojením ďalších 5000 pozícií paliet pod prístreškami a 15.000 m² vonkajšieho priestoru sa celková plocha skladu spoločnosti Ahlers v Petrohrade zvýši o 50 %.

Investície do regálov s úzkymi uličkami maximalizujú priestor a optimalizujú nový sklad na vyššiu efektivitu v procese vychystávania. Ahlers pokračuje v inováciách, aby lepšie uspokojil potreby svojich zákazníkov, ktorí teraz čelia najmä zložitým výzvam v oblasti dodávateľského reťazca.

Najnovšia expanzia posilňuje stratégiu spoločnosti Ahlers v Rusku a v regióne SNŠ. V pláne je rozšírenie skladov v Moskve, v Čeľabinsku a v Novosibirsku. „Od začiatku činnosti v Petrohrade v roku 1993 spoločnosť Ahlers neustále rástla. Naši zákazníci hľadajú kvalitné služby a špecifické znalosti trhu. Aby sme mohli naďalej uspokojovať ich požiadavky, potrebovali sme ďalší skladový priestor,“ hovorí Stefan Van Doorslaer, generálny riaditeľ, Group Ahlers.

Foto: Ahlers