Estafeta bude pôsobiť v celosvetovo integrovanej sieti

UPS a Estafeta Mexicana ohlásili obchodnú dohodu o poskytovaní medzinárodných prepravných služieb mexickým firmám, ktoré budú môcť pôsobiť vo viac ako 220 krajinách a teritóriách po celom svete. Dohoda zároveň umožní mexickým spoločnostiam vybaviť svojich zákazníkov v USA do jedného pracovného dňa.

Vzájomná spolupráca využíva inteligentnú globálnu logistickú sieť spoločnosti UPS a etablovanú prítomnosť spoločnosti Estafeta v Mexiku. Po nadobudnutí platnosti novej dohody medzi USA, Mexikom a Kanadou s cieľom zjednodušiť obchod pre obnovený severoamerický komerčný blok sú spoločnosti pripravené zefektívniť zavedené dodávateľské reťazce a otvoriť nové cezhraničné príležitosti.

Spolupráca zahŕňa viac ako 160 servisných miest Estafeta, kde sa podniky môžu ľahko spojiť s celosvetovou sieťou UPS prostredníctvom pripojenia ku globálnemu leteckému uzlu UPS v Louisville v štáte Kentucky. Noví alebo súčasní vývozcovia sa budú môcť dostať na americký trh za jeden deň, pričom využijú výhody novej obchodnej dohody USMCA (T-MEC), ktorá znižuje čas, náklady a zložitosť cezhraničného obchodu, najmä v kľúčových odvetviach leteckého a automobilového priemyslu, vo výrobe a v oblasti špičkových technológií.

Pobočky Estafeta zahŕňajú oblasti Guadalajara, Mexico City, Monterrey a Queretaro. Ide o územia, ktoré boli v posledných niekoľkých rokoch východiskovým bodom pre mexických vývozcov.

Zákazníci získajú:

> Konkurenčné a spoľahlivé tranzitné časy: Priame pripojenia zvýšia rýchlosť prístupu na trh, konkurenčnú výhodu pre kritické odvetvia s výrobnými linkami, ktoré si vyžadujú veľkú kontrolu, napríklad v leteckom a automobilovom priemysle.
> Výhody dohody USMCA (T-MEC): Aktualizovaná obchodná dohoda zjednoduší spôsob, akým spoločnosti dodávajú tovar v celej Severnej Amerike, umožní ľahší vstup na trhy svojich susedov a zvýši dopyt po cezhraničných riešeniach.
> Zlepšené funkcie elektronického obchodu: Partnerstvo umožní podnikateľom v Mexiku rýchlejšie sa spojiť so svojimi medzinárodnými zákazníkmi a ich predajcami.

Estafeta, mexická logistická spoločnosť s 8500 zamestnancami, vybavuje takmer 43 miliónov zásielok ročne. Jej dopravnú flotilu tvorí 3400 vozidiel, dva Boeingy 737 a dve lietadlá Bombardier CRJ-100. Firma pôsobí na trinástich vnútroštátnych letiskách. Vlastní viac ako 1000 vlastných a franšízových kancelárií, 63 operačných stredísk, tri huby v San Luis Potosi, vo Veracruze a v Mexico City, jeden colný a 33 strategických skladov.

Foto: tyt.com.mx