Ehlebracht Slowakei sa presúva do CTParku Košice

Medzinárodná spoločnosť Ehlebracht, ktorá má svoju výrobu aktuálne v Michalovciach, sa na jeseň 2021 presunie do košického CTParku. Terajšia kapacita hál, kde vyrába komponenty pre automobilový priemysel aj bielu techniku, už pre ňu nie je postačujúca. S rozšírením výroby vznikne aj 60 až 80 nových pracovných miest. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

„Rozhodli sme sa presťahovať výrobu do priemyselného parku pri Košiciach, keďže chceme rozširovať svoje portfólio v oblasti lisovania plastov, súvisiacich technológií a nástrojáreň. V súčasných priestoroch už máme obmedzené možnosti, ktoré nám nepostačujú z hľadiska našich strednodobých plánov a nášho rozvoja,“ povedal Stefan Hanke, konateľ spoločnosti Ehlebracht Slowakei

Spolu s rozšírením výroby stúpne aj počet zamestnancov. Firma avizuje, že plánuje postupne zamestnať 230-250 osôb, čo je oproti dnešku nárast o 60 až 80 pracovných miest. Nová hala s rozlohou takmer 9-tisíc metrov štvorcových by sa mala začať stavať v novembri tohto roku, sťahovať by sa firma mala v závere roku 2021.

Priemyselný park pri košickom letisku kúpila od rakúskej Erste Bank spoločnosť CTP na jeseň 2019 s cieľom rozšíriť svoje portfólio v najväčších mestách regiónu. Areál CTPark Košice tvorí päť industriálnych budov s prenajímateľnou plochou 57-tis. metrov štvorcových. „Priemyselný park v Košiciach má strategickú polohu. V neposlednom rade mesto Košice á kvalitné univerzity, ktoré priťahujú moderné výskumno-vývojové centrá, viaceré z nich našli takisto domov v CTParku Košice. Myslím si, že tieto faktory spolu s kvalitným dopravným napojením a infraštruktúrou rozhodli o premiestnení výroby nášho klienta aj v tomto prípade,“ dodal regionálny riaditeľ CTP pre Slovensko Stanislav Pagáč.