Dve haly v PNK parku v Seredi boli predané

PNK group, medzinárodný developer v oblasti priemyselných nehnuteľností, úspešne ukončil predaj dvoch moderných priemyselných budov s celkovou plochou 45-tisíc metrov štvorcových vo vlastnom priemyselnom parku pri Bratislave.

Haly v PNK Parku Sereď, ktoré poskytujú regionálnu základňu pre poľský rýchlo sa rozvíjajúci konglomerát LPP a nemeckého výrobcu v automobilovom priemysle Wegu, získala spoločnosť REICO IS ČS v mene ČS nemovitostní fond za 30,6 mil. EUR.

“PNK Park Sereď vyniká ako investičný produkt dokonalou symbiózou s investičnými portfóliami mnohých investorov pôsobiacich v regióne strednej a východnej Európy. Kombinácia dlhodobých nájmov a silných zmlúv so zameraním na regionálny distribučný sklad spoločnosti LPP pre online predaj zabezpečili silnú konkurenciu medzi inštitucionálnymi záujemcami,” hovorí Rudolf Nemec, vedúci tímu investičného poradenstva v JLL Slovensko, ktorý transakciu sprostredkoval.

“V developmente nášho PNK Parku Sereď pokračujeme. Tretie zariadenie o celkovej výmere 43 165 m2 bude pripravené v lete. Pozorujeme pomerne veľký záujem o náš priemyselný park od nových nájomcov a v našich plánoch je postaviť ďalšie tri zariadenia s celkovou plochou 183 546 m2, vhodné pre využitie ako sklady, distribučné centrá a taktiež pre ľahký priemysel,” povedal Azamat Yerzhanov, partner skupiny PNK group Europe.

V uplynulom roku sa investori snažili vyhnúť nakupovaniu schém výlučne závislých od automobilového priemyslu a skôr uprednostňujú aktíva s nájomcami pôsobiacimi v logistike či online maloobchode. PNK Park Sereď vyniká vyváženou základňou nájomcov, vynikajúcou technickou kvalitou a v nadchádzajúcich rokoch je v pláne ďalšie rozširovanie o prenajímateľnú plochu 227 tisíc metrov štvorcových. Moderný priemyselný a logistický komplex sa nachádza v etablovanom logistickom a priemyselnom uzle v blízkosti rýchlostnej cesty R1 na západnom Slovensku vedľa reklamačného centra Amazonu a distribučného skladu spoločnosti Lidl.

“Akvizíciou PNK Parku Sereď sa zlepšuje regionálna a sektorová diverzifikácia nášho portfólia nehnuteľností, čím sa znižuje aj rizikovosť portfólia. Zároveň táto investícia z dlhodobého hľadiska zvyšuje potenciál generovania výnosov nášho fondu, a to najmä vďaka veľmi dlhodobému záväzku kvalitných nájomcov tomuto prvotriedneho logistického komplexu,” hovorí Tomáš Jandík, predseda predstavenstva REICO IS ČS.

“Táto transakcia zdôrazňuje komplexnosť poskytovaných služieb. Vďaka flexibilite a tvorivosti poradenských tímov a odhodlanosti kupujúceho aj predávajúceho bola transakcia uzavretá aj v tejto zložitej situácii s mnohými reštrikciami a obmedzeniami,“ hovorí Peter Nitschneider, Country Manager a vedúci transakčného poradenstva JLL Slovensko.