DSV postaví v Dánsku obrovské logistické centrum

DSV plánuje investovať približne 2 miliardy DKK do najväčšieho logistického centra v Európe s jediným nájomcom. Logistické zariadenia v meste Horsens a jeho okolí v Dánsku už nedokážu uspokojiť súčasný i očakávaný rast spoločnosti DSV. Horsens je strategickým uzlom prepravy medzi severskými krajinami a všetkými ostatnými európskymi krajinami.

Spoločnosť DSV chce konsolidovať svoje skladovacie a krížové dokovacie terminály v oblasti Horsens tak, aby zabezpečila zvýšenú účinnosť a efektivitu v kombinácii so zelenším profilom a nižšími emisiami CO2. Z tohto dôvodu postaví DSV v Horsense logistické centrum na ploche 700.000 m2.

Nové logistické centrum bude stáť na pozemku vedľa súčasných zariadení DSV v Horsense. Stane sa najväčším logistickým centrom s jediným nájomcom nielen v Dánsku, ale i v Európe. Ide o doteraz najväčší stavebný projekt spoločnosti DSV. Súčasťou jej stratégie je konsolidácia menších pracovísk a vytvorenie väčších, moderných zariadení, ktoré budú prínosom pre zákazníkov aj pre spoločnosť DSV. Nové logistické centrum v Horsense bude charakterizovať vysoký stupeň automatizovaných procesov, ktoré zabezpečia rýchle a efektívne spracovanie veľkých objemov tovaru.

V súčasnosti zamestnáva DSV v Horsense 750 ľudí. S rozšírením objektu sa ich počet zvýši na viac ako tisíc. Okrem administratívnych pracovných pozícií ponúkne DSV zamestnanie aj v doprave a skladovaní.

Foto: mynewsdesk.com