DSV poskytuje sklad pre Dánsky červený kríž

Začiatkom roku 2020 sa sklad Dánskeho červeného kríža s vybavením na pomoc pri katastrofách presunie do zariadení spoločnosti DSV v Hedehusene. Sklad je nevyhnutný pre schopnosť Dánskeho červeného kríža rýchlo reagovať na katastrofy kdekoľvek na svete.

Skladové zariadenia sa nachádzajú v prvej časti distribučného centra Hedeland. Po dokončení budú mať dovedna rozlohu 150.000 m2. Budova poskytne jedinečnú príležitosť vybaviť skladové priestory tak, aby lepšie vyhovovali potrebám Červeného kríža.

Vďaka flexibilnejšiemu dizajnu nového skladu bude môcť Červený kríž skladovať všetko vybavenie, ktoré potrebuje na zvládanie katastrof. Pri zabezpečovaní rýchlej reakcie Červeného kríža v prípade katastrofy je nevyhnutná flexibilita. Ak dôjde ku katastrofe, požadované vybavenie musí byť pripravené na odoslanie do 48 hodín. V novom sklade DSV má Červený kríž výhodný prístup k diaľniciam, prístavom a letiskám.

Pracovníci Dánskeho červeného kríža v súčasnosti nastavujú a testujú zariadenia, aby sa pred opustením skladu presvedčili, že všetko funguje podľa plánu. Podlahovú skladovú plochu využívajú na výcvik pomocných pracovníkov, ktorí budú nasadení v prípade katastrofy.