DHL testuje EAV eCargo bicykel na dodávky malých kusov

DHL, najväčšia logistická spoločnosť v Spojenom kráľovstve, oznámila začiatok skúšobnej prevádzky bicykla EAV eCargo pre svoju službu doručovania malých položiek domov. Bicykel eCargo, ktorý pôsobí v Edinburghu, doručí položky, ktoré si nevyžadujú služby dvoch osôb, ale stále vyžadujú špeciálnu manipuláciu.

Súčasné plány predpokladajú, že vozidlo urobí približne sedem až osem jázd denne, pričom prevezie približne štyri predmety naraz. Mesto bolo vybrané, pretože jeho kombinácia terénu a veľkosti mesta poskytuje ideálne prostredie na testovanie bicykla v rámci flotily DHL na poslednú míľu. Nový bicykel od EAV má kapacitu 2 m3 a dojazd cca 40 míľ na jedno nabitie. Bicykle eCargo boli špeciálne navrhnuté pre mestské prostredie a majú nulové emisie, sú spoľahlivé, ľahko sa obsluhujú a sú lacné.

 „S ambicióznymi cieľmi udržateľnosti, ktoré musíme dosiahnuť, vždy hľadáme nové spôsoby, ako štrukturovať kombináciu našej flotily, aby sme znížili celkové emisie. Bicykel EAV eCargo má potenciál zmeniť spôsob, akým realizujeme mnohé dodávky domov nielen v mestskom prostredí, ale aj po celej krajine. Tešíme sa na výsledky testu,“ povedala Natalie Frow, Vice President Operations – Home Delivery v DHL Supply Chain.

Leo Bethell, vedúci partnerstva v EAV potvrdil, že pre odvetvie logistiky je kľúčové prispôsobiť sa mestskému prostrediu tým, že zavedie dopravu, ktorá je čistá, efektívna a odolná dopravným zápcham. „DHL má príležitosť pozitívne narušiť staré prevádzkové modely a zároveň dosiahnuť svoje ciele v oblasti udržateľnosti s našimi ľahkými vozidlami s nulovými emisiami. Sme zvedaví na výsledok hodnoty testu EAV 2Cubed v Edinburghu a dúfame, že rozvinieme naše partnerstvo s DHL,“ dodal.

Minulý rok spoločnosť DHL Supply Chain uviedla na trh prvé funkčné plne elektrické 16-tonové nákladné vozidlo vo Veľkej Británii, ktoré slúži zákazníkom v londýnskej nákupnej štvrti West End. Táto investícia do špičkových vozidiel odzrkadľuje záväzok spoločnosti DHL zabezpečiť, aby jej vozový park bol najlepší vo svojej triede a ponúkal zákazníkom v dodávateľskom reťazci najvyššiu možnú úroveň služieb, ako aj vlastný ambiciózny program Go Green s cieľom nulových čistých emisií do roku 2050.

Foto: EAV

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.