DHL Supply Chain si objednal ďalších 2000 robotov od Locus Robotics

DHL Supply Chain oznámila rozšírenie spolupráce s firmou Locus Robotics v oblasti robotov pre asistované vychystávanie. Nová zmluva prispeje k realizácii stratégie urýchlenej digitalizácie. Firma plánuje odobrať do roku 2022 až 2000 robotov. Stane sa tak najväčším zákazníkom spoločnosti Locus Robotics v celosvetovom meradle.

Roboty pre asistované vychystávanie sa väčšinou používajú v skladoch internetových obchodov a spotrebného tovaru. Ich pracovníkom pomáhajú s vychystávaním a doplňovaním skladových zásob, čím zvyšujú efektivitu a urýchľujú proces dodania tovaru.

„Pre nás je mimoriadne dôležité, aby sme mohli konzistentne optimalizovať naše dodávateľské reťazce. V tomto ohľade sú veľmi efektívne práve roboty pre asistované vychystávanie,“ hovorí Markus Voss, globálny riaditeľ IT a prevádzkový riaditeľ v spoločnosti DHL Supply Chain, a doplňuje: „V našich skladoch v USA, Európe a Veľkej Británii už priemyselne využívame viac ako 500 robotov pre asistované vychystávanie. Do konca roka 2021 k nim pridáme ďalších 500 robotov, ktoré rozdelíme medzi viac ako 20 prevádzok.“

Širšie uplatnenie robotov je ďalším krokom v realizácii stratégie urýchlenej digitalizácie spoločnosti DHL Supply Chain. Roboty pre asistované vychystávanie skracujú čas potrebný k premiestňovaniu vozíkov v sklade, znižujú fyzickú námahu zamestnancov a zvyšujú efektivitu vychystávania. Zároveň dokážu zobraziť obrázok tovaru, ktorý má byť vychystaný, alebo vypočítať optimálnu trasu. Ich použitie skracuje čas potrebný na zaškolenie zamestnancov. Možno ich navyše rýchlo integrovať do skladového systému prostredníctvom softvérovej integračné vrstvy Robotics Hub DHL Supply Chain. Roboty okrem toho predstavujú optimálne riešenie pre zvýšenie kapacity v sezónnych špičkách, pretože existujúca flotila robotov možno rýchlo doplniť ďalšími robotmi s minimálnymi požiadavkami na ich uvedenie do prevádzky.

„Naše rozšírené partnerstvo s DHL odráža globálny dopyt po digitalizácii skladov, ktorá ponúka riešenie súčasných výziev vyplývajúcich z rýchleho rastu počtu objednávok,“ povedal Rick Faulk, generálny riaditeľ spoločnosti Locus Robotics. „Sme hrdí, že je Locus dodávateľom oceňovanej technológie, ktorá pomáha spoločnosti DHL realizovať jej strategickú víziu digitálnej transformácie.“

DHL Supply Chain priebežne vyhodnocuje, ktoré z implementovaných technológií zostanú v skladoch trvalo za účelom ešte väčšej optimalizácie procesov. Okrem hmatateľných robotických riešení však spolieha aj na softvérové ​​riešenia a ovládacie panely, ktoré môžu poskytovať informácie v reálnom čase o stave globálnych logistických sietí zákazníkov. Prístup k veľkým dátam a využívanie algoritmov a umelej inteligencie revolučným spôsobom mení plánovanie globálnych dodávateľských reťazcov a v budúcnosti sa dočká ešte väčšieho rozšírenia.

FOTO: therobotreport.com