DHL Supply Chain plánuje investovať 500 miliónov eur v Indii

DHL Supply Chain (DHL), svetový líder na trhu v oblasti riešení zmluvnej logistiky, oznámil investície vo výške 500 miliónov EUR v Indii počas nasledujúcich piatich rokov s cieľom dosiahnuť výrazné zvýšenie svojej skladovej kapacity, zamestnancov a iniciatív v oblasti udržateľnosti v krajine. S touto investíciou DHL získa a bude prevádzkovať svoje úplne vlastné veľké centrá pre viacerých klientov v Indii a pridá dvanásť miliónov štvorcových stôp skladových priestorov do existujúceho portfólia skupiny. 

Účelom zvýšenej skladovej kapacity je vyhovieť rastúcim odvetviam, ako je elektronický obchod, maloobchod, spotrebiteľský sektor, vedy o živej prírode, technológia, strojárstvo a výroba, ako aj automobilový priemysel. Tieto sklady budú spustené s modernými riešeniami digitálnych technológií, vrátane robotov s asistovaným zberom objednávok, vnútornej robotickej prepravy, inteligentnej automatizácie procesov, nositeľných zariadení, hlasového snímania, robotizovaného riadenia skladu a algoritmickej optimalizácie.

„Napriek súčasnej hospodárskej a geopolitickej neistote vo svete vidíme obrovský rastový potenciál v ázijsko-tichomorskom regióne s významným príspevkom Indie. Ako dynamická, stabilná a rýchlo rastúca ekonomika zohráva India kľúčovú úlohu v globálnom hospodárstve.  Vďaka svojim investíciám a podnikateľskému prostrediu je India preferovaným miestom, kde skupina Deutsche Post DHL ešte viac zrýchli svoje investície. S množstvom plne kvalifikovaných mladých talentov a inovatívnych digitálnych podnikov je India obľúbeným centrom nášho zmluvného logistického podnikania DHL Supply Chain a je jedným z našich prioritných trhov,“ povedal Oscar de Bok, výkonný riaditeľ DHL Supply Chain. 

Investície do infraštruktúry pre existujúcich a budúcich zákazníkov

DHL Supply Chain India zvýši vlastné centrá pre viacerých klientov DHL o dvanásť miliónov štvorcových stôp v kľúčových mestách, ako sú Bangalore, Chennai, Kalkata, Bombaj, Región národného hlavného mesta (NCR) a Pune. Tieto mestá patria medzi popredných prispievateľov k celkovému hrubému domácemu produktu Indie. Okrem toho budú centrá pre viacerých klientov postavené v rýchlo rastúcich hlavných mestách štátov a ďalších mestách, ako sú Ambala, Baddi, Cochin, Coimbatore, Guwahati, Sanand, Hyderabad, Jaipur, Indore, Lucknow, Bhubaneshwar, Hosur a Visakhapatnam.

DHL Supply Chain India tiež otvorí dve nové centrá podpory podnikania (BSC) v Bangalore a Pune v nasledujúcich 12-18 mesiacoch na podporu dopytu zákazníkov. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje tri centrá na podporu podnikania v Bombaji, Gurgaone a Chennai. Tieto centrá poskytujú svojim zákazníkom v Indii a na celom svete služby s pridanou hodnotou 24 hodín denne, 7 dní v týždni, vrátane miestnych a medzinárodných dopravných riadiacich veží, obchodnej analýzy na podporu rozhodnutí, platby za audit nákladných faktúr (FBAP), order to cash (O2C), riadiacej veže LLP a podobných podporných služieb.

Vytváranie pracovných príležitostí

Na podporu svojich strategických rozvojových plánov v krajine plánuje spoločnosť do roku 2025 zdvojnásobiť počet svojich zamestnancov na 25 000. Investovanie do náborových centier a centier rozvoja zručností je navrhnuté tak, aby prilákalo a udržalo zamestnancov prostredníctvom certifikačných programov a pripravilo ich na zmeny pracovných miest spôsobené rýchlou transformáciou a digitalizáciou sektora. Prvé náborové centrum bolo otvorené v Bangalore a po ňom budú nasledovať centrá v Bombaji, Dillí, Chennai a Kalkate.

SmarTransport DHL Supply Chain tiež posilní svoje investície do skladových kapacít s cieľom ďalej urýchliť rast prepravy pomocou strategických, škálovateľných riešení pre veľkých zákazníkov, čo umožní úspory v komplexných ponukách služieb. Vďaka svojmu nízkonákladovému a náročnému modelu ponúka DHL Supply Chain v súčasnosti kompletné prepravné riešenia vrátane full truck load (FTL), Part Truck Load (PTL), pravidelných dodávok, sekundárnej dopravy, vnútornej a medzimestskej leteckej dopravy.

Na podporu cieľa DHL dosiahnuť do roku 2030 klimaticky neutrálnu logistiku premení DHL Supply Chain India do roku 2025 svoje vozové parky v centre mesta na ekologické palivá a elektrické vozidlá. V skutočnosti bude do konca roku 2022 100% dvojkolesových vozidiel elektrických. Okrem toho, všetky nové lokality zavedú ekologické funkcie, vrátane solárnych panelov pre elektrinu, zberu dažďovej vody, používania LED žiaroviek, inteligentných čerpadiel atď.

„Ázijsko-tichomorský región dnes predstavuje približne 15 percent celkových príjmov DHL Supply Chain, ale je to jeden z najrýchlejšie rastúcich regiónov a India je jednou z kľúčových hnacích síl tohto rastu. Indický logistický trh teraz predstavuje viac ako 200 miliárd dolárov a očakáva sa, že v nasledujúcich piatich rokoch porastie každý rok o približne 10% a dosiahne približne 330 miliárd dolárov. Na podnikanie tu v Indii sa pozeráme z dlhodobej perspektívy a máme dôvody na optimizmus,“ povedal Terry Ryan, výkonný riaditeľ DHL Supply Chain Asia Pacific.

V posledných rokoch vláda tiež zintenzívnila úsilie o zlepšenie logistickej výkonnosti krajiny a zvýšenie zahraničných investícií do obchodu a obchodnej bezpečnosti – najmä sa očakáva, že výdavky na logistiku dosiahnu do roku 2025 500 miliárd dolárov ročne. Nedávno bola založená divízia logistiky s cieľom implementovať pozitívne zmeny v existujúcich postupoch a zavádzať súvisiace technológie a inovácie na zvýšenie efektívnosti.

Vikas Anand, výkonný riaditeľ, DHL Supply Chain India Pvt. Ltd, uviedol: „Budovanie veľkých centier pre viacerých klientov s efektívnymi komplexnými dopravnými riešeniami spolu so službami s pridanou hodnotou od skúsených zamestnancov nám umožňuje maximalizovať prevádzkovú efektívnosť a dosiahnuť silnú pozíciu v rôznych odvetviach, aby sme sa prispôsobili tomu, čo naši zákazníci potrebujú. V Indii, ako jedno z najlepších miest na prácu, budeme naďalej investovať do našich ľudí, aby sme našim zákazníkom poskytovali najlepšiu kvalitu služieb.“