DHL Supply Chain na Slovensku rozbieha spoluprácu s Action

DHL Supply Chain Slovakia zahajuje spoluprácu so spoločnosťou Action, pre ktorú bude poskytovať na mieru šité interné logistické služby. S viac ako 1850 predajňami v Holandsku, Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Luxembursku, Rakúsku, Poľsku, Českej Európe je Action jedným z najrýchlejšie rastúcich nepotravinových diskontov v Európe. DHL Supply Chain Slovakia bude pre Action riadiť zásobovanie a skladovanie v novom logistickom parku v Ivanke pri Dunaji.

„Koncepcia Action – a zároveň aj jeho popularita – je založená na širokej, neustále sa meniacej ponuke, nízkych cenách a prekvapení. V Action si každý nájde niečo, čo má rád a nikde to nie je nuda: 2/3 sortimentu sa neustále menia. Action predstaví každý týždeň vo svojich obchodoch najmenej 150 nových produktov. Dynamický koncept, aký má Action, kladie osobitné požiadavky na dodávateľský reťazec a prevádzku jeho distribučných centier. Neustále a rýchlo sa meniace produkty si vyžadujú flexibilné a dobre organizované riešenie a partnera, ktorý je pripravený agilne reagovať. Sme presvedčení, že DHL Supply Chain Slovakia je ideálnym partnerom pre túto náročnú úlohu, a tešíme sa, že tento krok urobíme spolu “ vysvetľuje Joost Bous, riaditeľ pre dodávateľský reťazec v Action.

Action hľadal silného logistického partnera, ktorý zabezpečí stabilné dodávky pre jeho existujúce predajne a súčasne poskytne podporu rastúcej sieti obchodov v Európe. DHL Supply Chain Slovakia presvedčila spoločnosť Action vďaka svojim medzinárodným logistickým skúsenostiach, jasnému zameraniu na prevádzkovú výnimočnosť a efektívnemu riadeniu dodávateľského reťazca. Logistická spoločnosť bude riadiť zásobovanie a skladovanie v najnovšom distribučnom centre Action v Ivanke pri Dunaji. DHL bude pre Action zabezpečovať na mieru šité interné logistické služby.

„Sme nadšení z partnerstva s Action na Slovensku. Ako svetový líder v odvetví logistiky sme schopní ponúknuť našim rýchlo rastúcim medzinárodným zákazníkom najlepšiu kvalitu a výkonnosť a zároveň zaistiť bezpečnosť ich produktov. Tieto schopnosti sú pre zákazníkov počas pandémie COVID-19 ešte dôležitejšie. Aj preto neustále rozvíjame našu ponuku služieb na podporu zákazníkov nielen počas tohto dynamického obdobia, ale a aj smerom do budúcnosti. Sme hrdí na to, že vďaka tomuto partnerstvu sa spoločnosť Action môže sústrediť na svoje hlavné činnosti bez obáv z narušenia dodávateľského reťazca a tešíme sa na úspešné partnerstvo medzi našimi spoločnosťami, “ hovorí Andries Retief, generálny riaditeľ DHL Supply Chain pre strednú a východnú Európu.

„Veľmi nás teší, že môžeme logisticky podporiť rýchlu expanziu jedného z najrýchlejšie rastúcich maloobchodníkov v Európe. Maloobchodné skúsenosti spoločnosti DHL spolu s našim operačným modelom na flexibilné riadenie sezónnych a objemových výkyvov sú dokonalou základňou pre poskytnutie každodenných prvotriednych služieb pre Action,“ uviedol Piotr Okurowski, generálny riaditeľ DSC Slovakia.

Získanie nového zákazníka z maloobchodného sektora je zaslúženým triumfom a novým míľnikom pre DSC Slovakia. V novom distribučnom centre bude postupne pracovať tím 200 vyškolených DHL špecialistov na 2 zmeny, ktorí budú spravovať zhruba 50 000 metrov štvorcových skladových priestorov.

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.