DHL Supply Chain a Nespresso rozširujú spoluprácu v UK a Írskej republike

Spoločnosť DHL Supply Chain, vedúci globálny poskytovateľ zmluvnej logistiky, predĺžila svoje strategické partnerstvo so spoločnosťou Nestlé Nespresso S.A., ktoré siaha až do roku 2014. DHL bude teraz na jeho základe poskytovať logistické služby a zabezpečovať vybavovanie objednávok z internetového obchodu aj v Spojenom kráľovstve a Írskej republike. Doterajšie partnerstvá medzi spoločnosťami DHL a Nespresso v Taliansku, Brazílii, Malajzii a na Taiwane budú pokračovať.

„Spoločnosť Nespresso úspešne podporujeme na niekoľkých jej kľúčových trhoch už od roku 2014. Máme preto radosť, že môžeme našu spoluprácu po prvýkrát rozšíriť aj na Spojené kráľovstvo a Írsko,“ povedal Saul Resnick, generálny riaditeľ spoločnosti DHL Supply Chain UK&I. „Tento krok je vyjadrením obrovskej dôvery v našich zamestnancov a kvalitu našej logistiky a služieb v oblasti realizácie zákaziek v e-commerce, ktoré sme spoločnosti Nespresso globálne poskytovali v uplynulých ôsmich rokoch. Tešíme sa na ďalšie pokračovanie tohto skvelého partnerstva.“

DHL bude mať od prvého štvrťroka 2023 na starosti všetky skladovacie činnosti pre e-commerce a maloobchodnú sieť butikov Nespresso v Spojenom kráľovstve a Írskej republike. Distribučné centrum pre Spojené kráľovstvo bude umiestnené v Coventry, v areáli zameranom na všetky obchodné kanály, a jeho plánovaná kapacita je šesť miliónov objednávok už v prvom roku prevádzky. Sklad je vybavený najmodernejšou automatizáciou a môže sa pochváliť ratingom BREEAM „vynikajúci“, ktorý dosiahol vďaka rozsiahlemu využitiu ekologických systémov vrátane solárnych panelov, elektrických nabíjačiek a tepelných čerpadiel odoberajúcich teplo z vonkajšieho vzduchu. Írska operácia bude mať základňu v Dubline.

DHL bude na všetkých trhoch riadiť kľúčové aspekty dodávateľského reťazca vrátane skladovania, vychystávania a balenia jednotlivých objednávok.

„Mám radosť, že od budúceho roka budeme spolupracovať s DHL. Táto spoločnosť disponuje rozsiahlym know-how v oblasti skladovania, používa inovatívne automatizačné technológie a intenzívne sa zameriava na poskytovanie trvalo udržateľných prevádzkových činností a služieb. DHL je preto pre dodávateľský reťazec spoločnosti Nespresso UK & Ireland ideálnym partnerom. Spoločne budeme úspešne uskutočňovať ambiciózne plány Nespressa, ktorých cieľom je ďalšie zvyšovanie prémiovej kvality našich služieb,“ dodal Jan Süßmeir, riaditeľ oddelenia starostlivosti o zákazníkov a zákazníckych služieb v spoločnosti Nespresso UK & ROI.

Hlavným dôvodom, prečo sa spoločnosť Nespresso rozhodla pre partnerstvo s DHL, bola kombinácia robotiky a manuálne vykonávanej práce naprieč prevádzkovými činnosťami. DHL umožní značke Nespresso realizovať jej ambiciózne rastové plány. DHL dokáže počas krátkej doby rozšíriť prevádzkové kapacity využitím rôznych druhov robotov vrátane spolupracujúcich bez toho, aby bolo nutné prijímať dodatočné pracovné sily. Robotizované vychystávanie prebieha oproti manuálnemu procesu až osemkrát rýchlejšie. Zamestnanci pritom získajú príležitosť na zvýšenie kvalifikácie v oblasti riadenia automatizovaných systémov.