DHL Freight zavádza rýchlejšiu prepravu zásielok medzi Českou republikou a Slovenskom

Poskytovatelia logistických služieb DHL Freight na Slovensku a v Českej republike spoločne spúšťajú od apríla nové posilové linky zbernej služby s cieľom zefektívniť svoju sieť pozemnej prepravy medzi regiónmi Česka a Slovenska.

Nové linky na trase z Českej republiky na Slovensko skrátia čas doručenia zásielky z pôvodných 48 na 24 hodín do vybraných oblastí západného a stredného Slovenska z celej Českej republiky. Rovnako tak bude fungovať linka z Bratislavy, ktorá zabezpečí doručenie zásielok z vybraných oblastí západného Slovenska do celej Českej republiky v rámci 24 hodín.

„Od 1. apríla 2023 ponúkame našim zákazníkom rýchlejšiu a efektívnejšiu prepravu zásielok medzi Českou republikou a väčšinou regiónov Slovenska prostredníctvom našich zberných produktov DHL Freight Euroconnect a DHL Freight Eurapid, čím si klient môže vybrať medzi ekonomickou a prémiovou ekologickou prepravou kusových a paletových zásielok s doručením do 24 hodín. Okrem toho má teraz k dispozícii online nástroj pre nacenenie a objednanie prepravy cez našu digitálnu platformu Saloodo!, ktorá je transparentná, prehľadná a intuitívna. Rýchla a spoľahlivá preprava zásielok s naším najbližším susedom je pre nás priorita z dôvodu významného toku tovarov medzi oboma krajinami a zároveň vnímame dôležitosť a sústreďujeme sa na hľadanie ďalších možnosti zlepšenia našich služieb ako z hľadiska efektívnosti tak i v oblasti udržateľnosti,“ vysvetľuje Petr Strauss, Obchodný riaditeľ spoločnosti DHL Freight na Slovensku.

Transparentnosť cien vďaka digitálnej platforme Saloodo!

DHL Freight spracováva cenové dopyty na prepravu tovaru zbernou službou a objednávky od firemných zákazníkov prostredníctvom online platformy DHL Freight Saloodo!, vďaka čomu je celý proces prepravy zásielok pre zákazníkov jednoduchší a pohodlnejší ako kedykoľvek predtým. Stačí zadať údaje o preprave pre kalkuláciu ceny, zaregistrovať sa ako firemný zákazník, vybrať preferovanú službu, objednať, zaplatiť a o zvyšok sa už postaráme.

Navyše, počas celého procesu je klientom k dispozícii priama podpora zákazníckeho servisu spoločnosti DHL Freight. Všetko prostredníctvom našej digitálnej platformy DHL Freight Saloodo! dostupnej online 24/7 už aj na Slovensku.