DHL Express nasadí v USA nové vozidlá na elektrický pohon

Spoločnosť DHL Express pokračuje v investovaní do svojich ambicióznych cieľov v oblasti znižovania emisií a ochrany podnebia. Po úspešnom úvodnom pilotnom programe, využívajúcom v USA deväť elektrických dodávkových vozidiel Ford Transit 350HD typu Lightning Electric, plánuje v tomto roku nasadiť ďalších 89 elektrických vozidiel v New Yorku a v Kalifornii.

Nové elektrické vozidlá vyrába spoločnosť Lightning eMotors, konštruktér stredne ťažkých a ťažkých úžitkových vozidiel s nulovými emisiami. Sú vysoko odolné a schopné dosiahnuť 61 MPGe v porovnaní s 13 MPG pre podobné automobily s plynovým pohonom. Ich súčasťou je patentovaný telematický a analytický softvér, ktorý pomáha s optimalizáciou trasy, školením vodičov a vozidla poskytuje vysokú efektívnosť.

Nové dodávky vylepšujú robustný vozový park DHL Express v USA vozidlami s alternatívnym pohonom. Okrem plne elektricky poháňaných vozidiel e-Cargo Cycles zahŕňa hybridné nákladné automobily. Spoločnosť DHL začala nedávno prevádzkovať aj štyri elektrické ťahače s prívesom v Los Angeles na prepravu tovaru do a z brány DHL LAX Gateway, ktoré vypomáhajú aj v miestnych servisných strediskách.

Foto: InsideEVs