Deutsche Post DHL predáva výrobné práva StreetScooter

Deutsche Post DHL Group predáva práva a know-how na výrobu svojich elektrických vozidiel StreetScooter medzinárodnému konzorciu ODIN Automotive S.à.rl (Luxembursko).

Dohoda zahŕňa duševné vlastníctvo pre modely vozidiel D17 a D20, ako aj dve stopercentne vlastnené dcérske spoločnosti vo Švajčiarsku a v Japonsku. Okrem toho sa Deutsche Post DHL Group stane menšinovým akcionárom spoločnosti ODIN.

Predajom StreetScooter Engineering GmbH sa ODIN Automotive S.à.rl stane oficiálnym výrobcom elektrických vozidiel StreetScooter a bude pokračovať vo výrobe oboch modelov StreetScooter (ponúkajúcich 8, resp. 13 m3 nákladného priestoru).

StreetScooter GmbH, vrátane svojich súčasných 300 zamestnancov, bude aj naďalej pôsobiť ako dodávateľ automobilových dielov a batérií pre plánované rozšírenie vozového parku skupiny na 21 500 StreetScooterov. Potom sa StreetScooter GmbH zameria výlučne na servis a údržbu existujúceho vozového parku.

Skupina, ktorá je v súčasnosti najväčším prevádzkovateľom elektronickej flotily v Európe, prevádzkuje viac ako 17 000 elektrických vozidiel, ktoré boli vyvinuté špeciálne na doručovanie pošty a balíkov na poslednú míľu.

ODIN Automotive S.à.rl, finančná holdingová spoločnosť, je podporovaná niekoľkými inštitucionálnymi a súkromnými globálnymi investičnými partnermi, vrátane Sparta Capital Managementu v Spojenom kráľovstve, významného čínskeho OEM a partnera pre zmluvnú výrobu v Severnej Amerike.

Foto: freightweek