DB Schenker zastavil dodávky v súvislosti s brexitom

Spoločnosť DB Schenker dočasne pozastavila dodávky z EÚ do Británie pre byrokratické prekážky týkajúce sa dodávateľských reťazce v dôsledku brexitu. Firma čelí značným problémom v colných formalitách pri preprave tovaru z EÚ do Veľkej Británie. S balíčkami prichádzajúcimi zo Spojeného kráľovstva do Európy však neboli problémy. Firma uviedla, že pozastavenie vyplývalo z nedostatku správne vyplneného papierovania o dodávkach.

Spoločnosť DB Schenker každý rok prepraví asi pol milióna zásielok z kontinentálnej Európy do Veľkej Británie. Aj keď má zamestnancov špeciálne vyškolených na riešenie otázok brexitu, jej manažment varoval, že každá zásielka, ktorá nie je správne zdokumentovaná, zdržuje dodanie celého nákladu. Zásielky, ktoré nie sú úplne deklarované, nemôžu byť doručené. DB Schenker očakáva ďalšie zvýšenie objemu zásielok v januári. Bude ich môcť rýchlo spracovať iba vtedy, ak sa významne zvýši podiel dodávok s kompletnou administratívou.

Kroky spoločnosti sú v súlade s postupom spoločnosti DPD, ktorá už uviedla, že na niekoľko dní pozastavuje dodávky z Británie do krajín EÚ, pretože sa prispôsobuje novým, zložitejším podmienkam. Spoločnosť DPD musela manuálne spracovať tisíce balíkov vrátených odosielateľovi kvôli chýbajúcim colným údajom, pričom sa odhadovalo, že bolo vrátených asi 20 % všetkých balíkov.

Foto: Times of Malta