DB Schenker stavia nové logistické centrum vo Švédsku

Centrum bude stáť v meste Almnäs pri Södertälje v južnej časti Švédska neďaleko hlavného mesta Štokholmu. Prácu v ňom nájde až 200 zamestnancov. „Ak všetko pôjde podľa plánu, do nového terminálu by sme sa mali nasťahovať na prelome rokov 2021 a 2022. Cieľom je zlepšiť naše služby v rozvíjajúcej sa oblasti okolo mesta Södertälje,“ hovorí Mats Grundius, CEO spoločnosti DB Schenker pre Švédsko, Dánsko a Island.

„Nový terminál umožní rýchlejšie doručovanie a zároveň aj neskorší zber zásielok od zákazníkov, čo je pre adresátov i odosielateľa veľkou výhodou. Včasné doručenie zaisťuje tiež fakt, že zásielky nemusia prechádzať cez Štokholm, ako tomu bolo doteraz. Nemusíme sa preto obávať meškanie pre dopravné zápchy,“ hovorí Magnus Jing, riaditeľ divízie pozemných prepráv DB Schenker pre Švédsko, Dánsko a Island.

V júni tohto roku uzavrelo mesto Södertälje a DB Schenker predbežnú zmluvu, kde sa obidve strany zhodli na zámere výstavby novej pobočky DB Schenker. „V súčasnosti usilovne pracujeme na detailnom pláne projektu, aby mohla spoločnosť DB Schenker požiadať o stavebné povolenie a začať výstavbu ešte tento rok,“ dodáva Sune Eriksson, hlavný projektový manažér pre oblasť Stockholm Juh v Södertälje.

DB Schenker plánuje vybudovať centrum s rozlohou 14.400 m2 s kancelárskym zázemím a s terminálmi na prepravu paletových zásielok aj balíkov. Energetická sebestačnosť budovy je pre švédske úrady dôležitá. Areál bude preto primárne vykurovaný geotermálnou energiou z miestneho podložia. Solárne články s kapacitou 170 KWh budú vyrábať elektrinu pre prevádzku terminálu, čím sa podarí znížiť celkovú spotrebu energie.

FOTO: DB Schenker