DB Schenker rozširuje elektrickú flotilu o nové autá FUSO eCanter

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DB Schenker a spoločnosť FUSO, spadajúca do portfólia Daimler Trucks, ďalej prehlbujú svoje partnerstvo na poli e-mobility. V nasledujúcich mesiacoch zaradí DB Schenker celkom 36 elektrovozidiel FUSO eCanter do prevádzky v jedenástich európskych krajinách.

DB Schenker tak posilňuje svoje aktivity v rámci stratégie udržateľnosti a rozširuje využívanie elektromobilov v zmiešaných flotilách. DB Schenker vozidlá FUSO eCanter už od roku 2018 využíva v Berlíne pre prepravy zásielok v centre mesta. Od roku 2019 potom tieto autá spoločnosť zaviedla aj v Paríži, Frankfurte nad Mohanom a Stuttgarte.

“DB Schenker je lídrom inovácií v logistike a teraz sa stávame tiež lídrom v poskytovaní tzv. Zelenej logistiky. Zameriavame sa na udržateľnosť od prvej do poslednej míle. Naprieč Európou s vozidlami FUSO eCanter ukazujeme, že bezemisná logistika je vo veľkých mestách dostupná už dnes. Sme preto hrdí na to, že sme mohli zabezpečiť väčšinu tohtoročnej produkcie vozidiel eCanter práve pre naše aktivity. Pre našich klientov to znamená rovnakú kvalitu služieb, ale bez lokálnych emisií,” hovorí Cyrille Bonjean, riaditeľ pre európske pozemné prepravy v DB Schenker.

“Sme nesmierne radi, že sme mohli partnerstvo s DB Schenker pozdvihnúť na ďalšiu úroveň s dodávkou 36 bezemisných nákladných vozidiel FUSO eCanter. Spoločne robíme veľký krok v elektrifikácii mestskej logistiky, čím prispievame k zníženiu hluku a emisnej záťaže vo veľkých mestách naprieč jedenástimi európskymi krajinami. Táto zmluva znamená doteraz najväčšiu objednávku vozidiel eCanter,” hovorí Hartmut Schick, Prezident & CEO Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) a riaditeľ Daimler Trucks Asia (DTA).

Bez emisií a hluku v 20 európskych mestách

FUSO vyrába spomínaných 36 vozidiel pre DB Schenker vo svojej európskej továrni v portugalskom Tramagale. V nasledujúcich týždňoch budú vozidlá vybavené skriňovými nadstavbami a zdvíhacími plošinami rôznych výrobcov, vďaka ktorým budú ideálne pre doručovanie paletovaného tovaru. Pre nemecký trh nadstavby vyrobí firma Spier zo Steinheimu, ktorá už so spoločnosťou FUSO spolupracuje. Prevzatie vozidiel FUSO eCanter prebehne pred koncom tohto roka na rôznych termináloch DB Schenker.

DB Schenker bude využívať elektrické ľahké nákladné vozidlá s výkonom 129 kW a nosnosťou 3,2 tony nákladu pre mestskú distribúciu vo veľkých európskych mestách, ako je Oslo, Kodaň, Madrid, Salzburg, Viedeň, Hamburg, Rím alebo Miláno. Celkovo tak budú bezhlučné a bezemisné nákladné vozidlá doručovať zásielky klientom v centrách viac než 20 európskych mestách v Nemecku, Fínsku, Dánsku, Veľkej Británii, Francúzsku, Írsku, Holandsku, Nórsku, Rakúsku, Španielsku a Taliansku. Vozidlo tak bude novo uvedené na trh vo Fínsku, Rakúsku, Španielsku a Taliansku. Bezmála sedemapoltonové nákladné vozidlo má minimálny dojazd sto kilometrov a bez problémov tak pokryje požiadavky DB Schenker na kratšie doručovacie trasy v rámci veľkých miest. Vozidlá sa nabíjajú cez noc a možno využiť ako striedavý, tak jednosmerný prúd. S rýchlonabíjačkou je potom možné vozidlo dobiť za iba 90 minút.