DB Schenker implementuje smart picking okuliare Picavi

Spoločnosť DB Schenker začala úspešne používať chytré okuliare spoločnosti Picavi pri pickování objednávok. Chytré okuliare boli predstavené s cieľom implementovať riešenie smart picking ako štandardný postup vo vybraných logistických centrách. Počas skúšobnej prevádzky bola aplikácia smart picking úspešne otestovaná v Brémach a Rodgau v Nemecku, pričom tím v Rodgau kombinoval riešenie s inteligentnými skenovacími rukavicami ProGlove.

“V DB Schenker neustále hľadáme spôsoby, ako zvýšením efektivity zlepšiť prevádzku. Naša spolupráca so spoločnosťami Picavi a ProGlove sú dva z našich najnovších krokov vo využívaní inovácií v oblasti zmluvnej logistiky. Zavedením chytrých okuliarov a chytrých rukavíc do našich skladov investujeme do našej budúcnosti popredného dodávateľa v oblasti manažmentu dodávateľského reťazca,” uvádza Xavier Garijo, člen predstavenstva pre zmluvnú logistiku v spoločnosti DB Schenker.

Picavi používa okuliare Google Glass k premietaniu požadovaných informácií do zorného poľa užívateľa. To znamená, že pracovníci skladu majú obe ruky k dispozícii pre pickovanie tovaru namiesto držania ručného skenera a papierových dokumentov. Inovatívne handsfree riešenie maximalizuje produktivitu a zároveň minimalizuje chybovosť.

ProGlove sú inteligentná skenovacia rukavica, ktorá sa aktivuje stlačením tlačidla na rukavici, čo zamestnancom umožňuje používať obe ruky pri pickovaní, a tak zvyšuje efektivitu práce. Rukavice ProGlove sú používané v sklade DB Schenker v Echingu, neďaleko Mníchova. Logistické centrum v Brémach dodáva riešenia pre automobilový priemysel. Použitie okuliarov Picavi viedlo k merateľnému a priamemu zvýšeniu efektivity v porovnaní s ručnými skenermi. Zamestnanci ocenili ich ergonomické výhody a jednoduché použitie. Ďalšia implementácia prebehla v sklade v Rodgau pri Frankfurte nad Mohanom, kde sa okuliare Picavi používajú v kombinácii s rukavicami ProGlove.

“Skutočnosť, že spoločnosť ako DB Schenker s takmer 800 logistickými skladmi po celom svete účinne zaviedla chytré okuliare Picavi, svedčí o ich praktických možnostiach využitia. Silná vizuálna asistencia a výhody hands-free odlišuje riešenie pick-by-vision od ostatných pickovacích systémov. Zaviedli sme tu nové štandardy pre trh a tým aj pre budúcnosť DB Schenker,” hovorí Jens Harig, CEO Picavi.

Smart-picking riešenie sa skladá z dvoch častí: z okuliarov a z ovládacieho prsteňa alebo skenovacej rukavice. Po výbere objednanej položky, ktorá je zaznamenaná prstencovým alebo rukavicovým skenerom, sa na šošovke okuliarov zobrazí ďalšia objednávka. Užívateľ musí vzhliadnuť len nepatrne, čo znamená, že jeho normálne zorné pole nie je narušené. Systém je ovládaný pomocou tlačidiel na batérii, ktorá váži len 200 gramov a je pripevnená k opasku používateľa.

Spolupráca so spoločnosťou Picavi je najnovší projekt v oblasti digitalizácie a inovácií a posúva DB Schenker v snahách využívať skladovacie technológie budúcnosti. Medzi ďalšie nedávne príklady patrí školenie vo virtuálnej realite pre vodičov vysokozdvižných vozíkov a implementácia exoskeletonov, ktoré pomôžu zamestnancom pri veľkej záťaži v sklade.