DB Schenker chce byť na špici digitálnej logistiky

Spoločnosť DB Schenker spolupracuje s Microsoftom na urýchlení transformácie poskytovateľa logistických služieb na poprednú svetovú spoločnosť v oblasti digitálnej logistiky. Na zvýšenie výkonu dodávateľského reťazca transformuje spoločnosť DB Schenker svoju IT infraštruktúru pomocou Microsoft Azure Big Data Analytics.

V rámci tejto spolupráce stanovil manažment DB Schenker ďalšie míľniky vývoja svojho budúceho prístupu „Logistika ako služba“. Digitálne služby spoločnosti DB Schenker vytvoria hodnotu pre zákazníkov tým, že dodávateľské reťazce budú efektívnejšie a spoľahlivejšie na dáta. Používanie Microsoft Azure zvýši firemnú schopnosť bezproblémového prepojenia cloudových služieb s logistickými riešeniami v reálnom svete.

Investície do digitálnych technológií pomáhajú spoločnostiam reimaginovať ich podnikanie a budovať svižnejšie a odolnejšie operácie. Využitím Microsoft Azure umožní DB Schenker organizáciám predefinovať ich dodávateľské reťazce a urýchliť dodanie novej hodnoty pre zákazníka. DB Schenker preto prevedie kľúčové služby infraštruktúry do Azure, čo zvýši bezpečnosť, rýchlosť a škálovateľnosť cloudových firemných služieb.

DB Schenker už začal prvé projekty migrácie do cloudu pomocou migračného programu Azure v niekoľkých krajinách. AMP podporuje najlepšie postupy, pokyny, priamy prístup k nástrojom Azure a k dotovaným partnerským službám.

Nová služba Big Data v Azure umožní spoločnosti DB Schenker analyzovať a optimalizovať objemy, kapacity a výkon dodávateľského reťazca v reálnom čase. V skoršej fáze tejto spolupráce spoločnosť DB Schenker plynulo migrovala celý svoj digitálny pracovný priestor pre viac ako 60.000 zamestnancov do cloudu, spoliehajúceho sa na Microsoft 365. Efektívnosť a pohodlie digitálneho pracoviska sú pre kontinuitu podnikania a nový spôsob práce v DB Schenker kľúčové aj v časoch pandémie.

Foto: Express Computer