DB Schenker a Porsche spolupracujú v Kanade

Distribučné centrum náhradných dielov Porsche v kanadskom meste Mississauga v prvom roku fungovania predpokladá distribúciu viac než 282.000 objednávok. Doplní tak dve distribučné centrá v Južnej Kórei a Číne, ktoré pre Porsche prevádzkuje DB Schenker.

Kanadské zastúpenie automobilky Porsche, ktorá je po celom svete známa pre svoje športové a manažérske vozidlá, si vybralo pobočku logistickej spoločnosti DB Schenker pre prevádzkovanie svojho nového distribučného centra náhradných dielov v meste Mississauga v provincii Ontario. Nasledujúce tri roky tak bude popredný svetový poskytovateľ logistických služieb spolupracovať s výrobcom prémiových vozidiel na zefektívnení logistických procesov pre náročnú klientelu značky Porsche.

“Čím rýchlejšie zvládneme zariadiť opravy vozidiel a dostať našich zákazníkov späť na ceste, tým lepšie,” hovorí George Fremis, manažér pre logistiku náhradných dielov v Porsche Cars Canada, a pokračuje: “DB Schenker rozumie mentalite našej značky, a preto je pre naše nové centrum skvelou voľbou.”

Nové distribučné centrum je výsledkom viac ako dvojročného plánovania. Jeho areál sa rozkladá na ploche presahujúcej 16.000 m2, z čoho samotné distribučné centrum náhradných dielov spravované spoločnosťou DB Schenker zaberá cca 13.000 m2. Zvyšok areálu bude tvoriť národné výcvikové stredisko, sklad testovacích vozidiel, a v budúcnosti tiež “Porsche Classic Café”, ktoré bude okrem kaviarne pre návštevníkov slúžiť tiež ako výkladná skriňa značky Porsche a jej inovácií.

Kanadské distribučné centrum je po obdobných centrách v Južnej Kórei a Číne tretím projektom, na ktorom spolupracujú DB Schenker a Porsche. Predtým sa do kanadských dealerstiev Porsche náhradné diely a ďalší tovar vozili z distribučných centier v USA. Podľa Goerge Fremisa chce Porsche v Kanade skrátiť dobu naskladnenia náhradných dielov a zároveň celkovo skvalitniť služby na rastúcom kanadskom trhu.

DB Schenker pre Porsche zabezpečuje skladovanie a riadenie tokov náhradných dielov, picking a packing, a následnú distribúciu do cieľovej destinácie v celej Kanade. Nové distribučné centrum predpokladá expedíciu viac než 282.000 objednávok v prvom roku jeho fungovania.

“Náš tím v Kanade je nadšený z toho, že môže byť súčasťou rastúcej globálnej siete Porsche. Uvedomujeme si našu kľúčovú úlohu v zlepšení “Driver Experience” tým, že zaistíme služby a riešenia na svetovej úrovni. Našou misiou je sa stať najdôveryhodnejším článkom v dodávateľskom reťazci klienta,” hovorí Brad Samson, Site Manager v DB Schenker Kanada.