Ďalšia významná expanzia spoločnosti Arete

Investičná a realitná skupina Arete, ktorej súčasťou sú fondy investujúce do nehnuteľností, oznámila ďalšie rozšírenie svojho portfólia. Po akvizícii pozemkov v priemyselnej zóne ležiacej v bezprostrednej blízkosti Košíc (na snímke) začala na ploche 12-tisíc m2 s investíciou 13 miliónov eur výstavbu špecializovanej výrobnej haly pre popredného európskeho výrobcu oceľových komínov. Okrem toho Uherskom Hradišti zásadne rozširuje existujúcu výrobnú halu spoločnosti Forschner. Investícia do tejto stavby činí približne 7 miliónov eur.

„Po viacerých akvizíciách fungujúcich výnosových priemyselných nehnuteľností, ktoré sme v posledných rokoch zrealizovali, sme sa pustili i cestou vlastného developmentu. Prvou lastovičkou bola výstavba obrej skladovacej haly v našom areáli v Novom Meste nad Váhom, ktorú sme dokončili vlani v lete. Spolu s existujúcou výstavbou to dokazuje, že dokážeme portfólio našich nehnuteľností ďalej rozširovať, čo umožňuje výrazne zvyšovať hodnotu pre našich investorov,“ povedal Lubor Svoboda, spoluzakladateľ investičnej a realitnej skupiny Arete.

Nový areál v Košiciach

V novembri 2019 dokončila skupina Arete akvizíciu pozemkov v priemyselnej zóne Veľká Ida v bezprostrednej blízkosti Košíc. Tato zóna, ktorá ponúka i možnosť čerpania vládnej podpory, je dlhodobo v hľadáčiku zahraničných výrobných spoločností. Skupina Arete v nej stavia špecializovanú výrobnú halu pre Steelcon Slovakia, ktorá patrí do dánskej skupiny Dominion Steelcon zameranej na výrobu oceľových komínov.

Táto vysoko špecializovaná stavba dvoch hál s investíciou 13 miliónov eur potvrdzuje atraktivitu slovenského investičného trhu. Jej dokončenie je naplánované na druhú polovicu tohto roka.

Rozšírenie haly v Uherskom Hradišti

Od minulého roka prebiehajú intenzívne práce na rozšírení existujúcej výrobnej haly spoločnosti Forschner v priemyselnom a logistickom parku v Uherskom Hradišti. Nová hala by mala byť dokončená v apríli 2020. Stavba predstavuje, okrem iného, vybudovanie moderných čistých prevádzok na výrobu komponentov pre elektromobily podľa najprísnejších medzinárodných štandardov s konštantnou teplotou a vlhkosťou vzduchu. V rámci projektu sa rieši i vsakovanie dažďových vôd a rekuperácia vzduchu. Neoddeliteľnou súčasťou haly je aj moderné kancelárske a sociálne zázemie pre zamestnancov.

Priemyselný areál triedy A v Uherskom Hradišti so skvelým dopravným napojením na Slovensko i južnú Moravu je v portfóliu skupiny Arete už štyri roky. Je na 100 percent prenajatý spoločnosti Forschner, ktorá z nemeckej rodinnej firmy vyrástla do nadnárodnej korporácie. Zameriava sa na elektromobilitu, výrobu káblových a elektromechanických systémov i ďalších komponentov hlavne pre automobilový priemysel. Medzi jej klientov patria napríklad Audi, Continental, Daimler, Volkswagen, Philips alebo Bosch.

FOTO: Arete