DACHSER Slovakia zavádza novú linku z Martina do Ōhringenu v Nemecku

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER Slovakia spustil začiatkom júla novú pravidelnú linku zbernej služby, ktorá spája pobočky DACHSER v Martine a v Ōhringene na juhozápade Nemecka. Spoločnosť posilňuje svoju sieť európskej pozemnej prepravy s cieľom zefektívniť prepravu zo Slovenska do západnej Európy.

„Potreba zavedenia novej pravidelnej linky na tejto trase vyplynula z rastúceho dopytu našich existujúcich zákazníkov zo severného a stredného Slovenska, u ktorých evidujeme zvýšený objem zásielok adresovaných do západnej Európy, najmä do Nemecka. Aby sme si aj naďalej zachovali špičkovú kvalitu našich služieb a zároveň zabezpečili maximálnu efektivitu dopravy, vytvorili sme toto nové spojenie, u ktorého vidíme plné využitie dnes aj v budúcnosti,“ vysvetľuje Barbora Feťková, manažérka pobočky Martin, DACHSER Slovakia.

Nová linka medzi Martinom a Ōhringenom bude premávať celoročne a na dennej báze. Zásielky expedované ráno z Martina smerujú najskôr do Lozorna, odkiaľ budú popoludní pokračovať do cieľovej destinácie v Nemecku. „Slovenská pobočka spoločnosti DACHSER v Martine postupne posilňuje svoju pozíciu a v budúcnosti sa plánuje jej expanzia,“ hovorí Roman Stoličný, regionálny manažér pre juhovýchodnú Európu.

V rámci Slovenska odchádzajú z Martina denne dve linky zbernej služby do pobočky v Lozorne a jedna linka do Eurohubu. Ďalšia pravidelná denná linka jazdí na východ do Košíc. Okrem toho pobočka DACHSER v Martine prevádzkuje aj priame spojenie do Nemecka – jednu pravidelnú linku do Hofu v severnom Bavorsku a teraz aj ďalšiu do Ōhringenu. Taktiež existujú nepravidelné spoje do Radeburgu pri Drážďanoch v Nemecku, ktoré premávajú v závislosti od dopytu.