Dachser prepravil v Indii štyri prevodovky veterných turbín

Dachser Chennai, pobočka spoločnosti Dachseru v Indii, prepravila pre svojho zákazníka štyri prevodovky s hmotnosťou 44,5 tony z Coimbatore do Chennai. Tím spoločnosti Dachser sa staral o kompletné operácie tejto projektovej zásielky, od vyzdvihnutia nákladu pomocou viacnápravových hydraulických ťahačov, bezpečnostné upínanie nákladu, presun z Coimbatore do Chennai, colné odbavenie, naloženie na MAFI v prístave, naplánovanie Ro/ Ro plavidiel, až po doručenie nákladu „k dverám“ zákazníka na miesto určenia.

Operácia si podľa Gayathri Christophera, manažéra zákazníckych služieb Tamil Nadu, vyžadovala dôkladné plánovanie. „Manipulácia so zásielkou a jej preprava bola pre nás veľmi náročná. Náš ťažkú úlohu zvládol naozaj dobre, pretože organizoval kamióny s krátkymi dodacími lehotami, čo pomohlo zásielke presunúť sa na plánovanú loď a dostať sa do cieľa v časovom rámci,“ povedal.

Štyri prevodovky merali 12 x 12 x 9 stôp (3,6 x 3,6 x 2,7 metra) a boli kategorizované ako nadrozmerný náklad, čo si vyžiadalo rozdelenie dodávky do troch samostatných zásielok: jedna prevodovka bola prepravená v októbri, ďalšia v novembri a zvyšok v decembri 2021.

Adnan Bajic

Foto: Project Cargo Journal