DACHSER organizuje logistiku vakcín v Berlíne

Spoločnosť DACHSER zabezpečuje skladovanie chladiacich boxov s vakcínami a ich distribúciu do vakcinačných centier, nemocničných lekární a k mobilným vakcinačným tímom. So začatím očkovania proti Covid-19 v Nemecku začína DACHSER organizovať logistiku vakcín v hlavnom meste Nemecka.

Pod záštitou berlínskeho senátu bude DACHSER riadiť dodávky vakcín, akonáhle budú dodané do centrálneho skladu vakcín. Zabezpečí tiež každodenné dodávky v príslušnej kvalite, do šiestich berlínskych očkovacích centier, jedenástich nemocničných lekární a až šesťdesiatim mobilným očkovacím tímom. Potrebné vybavenie pre vakcináciu bude dodávané zo skladu prevádzkovaného poskytovateľom logistiky.

„S berlínskym senátom úzko spolupracujeme od júla tohto roku. Zatiaľ sa staráme o skladovanie osobných ochranných prostriedkov a rýchlych testov na koronavírus a distribuujeme ich do zdravotníckych zariadení v meste,” hovorí Olaf Schmidt, generálny riaditeľ logistického centra DACHSER v Berlíne-Brandenbursku, v Schönefelde. „Sme potešení, že prinášame logistickú expertízu práve do tohto dodávateľského reťazca, ktorý je pre spoločnosť tak dôležitý.”