CTPark v Nitre rozšíri kapacitu pre firmu SMRC

Len nedávno spoločnosť CTP ohlásila akvizíciu biznis parku v Košiciach, čim sa stala novým lídrom na trhu v oblasti prémiových priemyselných a logistických parkov, a už plánuje ďalšie zväčšenie svojich plôch a portfólia certifikovaných nehnuteľností. Podľa dohody vybuduje developer do júna budúceho roku nové výrobné haly v nitrianskom CTParku pre spoločnosť Samvardhana Motherson Reydel Companies (SMRC), dizajnéra a popredného dodávateľa komponentov pre automobilový priemysel, ktorá v areáli už sídli.

Spoločnosť SMRC Automotive Slovakia s.r.o. je významným dodávateľom plastových komponentov a modulov do automobilových interiérov pre viaceré automobilové spoločnosti. Stredové konzoly vyrába napríklad pre spoločnosť PSA a Opel, prístrojové dosky pre automobily VW Crafter a Caddy. Funkčné interiérové prvky pre Renault. SMRC dodáva aj dverové obklady pre prémiový segment značky BMW. Dekoratívne diely dizajnuje a zasiela ďalším spoločnostiam.

Aktuálne sa nitriansky závod spoločnosti SMRC rozprestiera na ploche 15.000 m², avšak od júna budúceho roku bude mať výrobca k dispozícii ďalšie novovybudované priestory. V areáli mu k súčasným halám pribudne ešte ďalších 13.000 m² skladových priestorov a kancelárske a sanitárne priestory s rozlohou 600 m².

Spoločnosť CTP je jednotkou na trhu prémiových logistických a priemyselných parkov na Slovensku. Po akvizícii priemyselného parku pri letisku v Košiciach tvorí portfólio developera aktuálne 29 budov a celková rozloha dosahuje  421.000 m². Plánovanou výstavbou v Nitre developer potvrdzuje nielen svoj záujem o obhájenie prvenstva, ale aj ďalšie napredovanie, organický rast a udržanie vysokej obsadenosti svojho portfólia nad úrovňou 95 percent.

„Spoločný záujem o rast oboch spoločností vyústil k uzavretiu dohody o extenzii priestorov v nitrianskom parku, kde má spoločnosť SMRC sústredenú svoju produkciu. Nové priestory budeme budovať na mieru nielen podľa požiadaviek klienta, ale zároveň tak, aby spĺňali prísne certifikačné kritériá energetickej náročnosti, ktorými sa v CTP riadime,“hovorí Remon Vos, CEO spoločnosti CTP.

CTPark Nitra sa nachádza severne od mesta v blízkosti automobilovej spoločnosti Jaguar Land Rover. Mesto a jeho okolie poskytuje vhodné podmienky pre výrobcov automobilov a ich komponentov. Vďaka strategickej polohe parku hneď pri diaľnici je toto prostredie ideálnym aj pre logistické a distribučné činnosti.