CTP začalo výstavbu distribučného centra v Trnave

Za účasti zástupcov spoločností CTP Invest, HAVI a predsedu Trnavského samosprávneho kraja sa slávnostným výkopom začali stavebné práce na novom distribučnom centre pre spoločnosť HAVI, ktorá sa snaží podporovať rast svojich zákazníkov v sektore čerstvých a chladených potravín. Moderná hala, pozostávajúca z troch teplotných zón, bude spĺňať energeticky úsporné a udržateľné normy.

Tento „brownfieldový“ projekt s inovatívnymi riešeniami je v súlade s vedeckým záväzkom spoločnosti HAVI znížiť do roku 2030 emisie uhlíka o 40 % na metrickú tonu. „Sme zástancami zelených riešení a v tomto sme s HAVI na jednej myšlienkovej vlne. Chceme tvoriť také projekty, ktoré budú šetrné k životnému prostrediu a budú udržateľné. S radosťou sa pozeráme na rastúci dopyt po úsporných objektoch, pretože v tom vidíme našu budúcnosť,“ povedal Stanislav Pagáč, regionálny riaditeľ spoločnosť CTP pre Slovensko.

Distribučné centrum HAVI v CTParku prinesie nové pracovné miesta a všetkým zamestnancom ponúkne moderné a bezpečné pracovné prostredie. Spoločnosť HAVI bude z neho zásobovať približne 500 odberných miest, zariadení rýchleho občerstvenia a reštaurácií predovšetkým na Slovensku. Dobrá infraštruktúra umožní spoločnosti HAVI poskytovať logistické služby aj do miest za hranicami, v Českej republike.

„Tešíme sa na spoluprácu s CTP na tejto modernej hale. Podporí náš rast na Slovensku a vytvorí modernejšie a udržateľnejšie pracovné prostredie aj pre našich zamestnancov. Táto výstavba je prejavom nášho záväzku investovať v Trnavskom kraji. Vítame našich nových susedov a sme pripravení na vytváranie nových pracovných príležitostí v dôsledku nášho nárastu,“ poznamenal František Houška, generálny riaditeľ HAVI pre Českú republiku a Slovensko.

Centrum s rozlohou 8650 m² bude dokončené začiatkom roku 2021. Z technologického hľadiska budú jeho najvýznamnejšími prvkami tri teplotné zóny pre mrazené, chladené a suché potraviny. V novom distribučnom centre budú nainštalované aj energeticky úsporné riešenia, akými sú chladenie CO2, LED osvetlenie a rekuperáciu tepla.