CTP vstupuje na burzu, o investícii uvažuje aj na Slovensku

Spoločnosť CTP, developer priemyselných nehnuteľností pôsobiaci v strednej a východnej Európe, vstupuje na burzu v Amsterdame. Firma chce podľa jej vyjadrení v rámci IPO ponúknuť investorom nové akcie v hodnote približne 900 mil. eur, a to v primárnej ponuke. Výnos chce využiť na nákup ďalších pozemkov, development, ale aj splatenie časti dlhov.

O investícii v objeme zhruba 100 mil. eur uvažuje spoločnosť aj na Slovensku, kde vlastní deväť priemyselných parkov. Firma nedávno avizovala, že začína s výstavbou v Trnave. „Na Slovensku máme zámer investovať do nákupu ďalších pozemkov a rozbehnúť naše aktivity najmä v Žiline, ale aj v iných, pre nás strategických mestách,“ hovorí regionálny riaditeľ CTP pre Slovensko Stanislav Pagáč.

CTP je komerčný developer, majiteľ a manažér poskytujúci komplexné služby v tejto oblasti. Špecializuje sa na výstavbu a správu zákaznícky orientovaných high-tech biznis parkov pre medzinárodné aj tuzemské spoločnosti, ktoré strategicky investujú do nových alebo do rozširovania existujúcich projektov. Skupina pôsobí v šiestich krajinách regiónu, a to na Slovensku, v Českej republike, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku a v Poľsku.

Zdroj: SITA